آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

قیمت بیت کوین با شکستن مقاومت ها بالاتر از ۷۰۰۰ دلار قرار گرفت

شواهد روانی و تکنیکالی نشان می دهد معامله گران بیت کوین به این نتیجه رسیده اند که دوره های کم نوسان قیمت بیت کوین به پایان رسیده است.

پس از بیست روز که قیمت بیت کوین در پایین تر از ۶۸۰۰ دلار در نوسان بود روز سه شنبه از مرز ۷۰۰۰ دلار عبور کرد. به نظر می رسد معامله گران بیت کوین به این نتیجه رسیده اند که دوره های کم نوسان به پایان رسیده است.

عبور بیت کوین از موانع روانی آنچنان هم بدون پیش آگهی نبوده است. قرارداد های آتی بیت کوین قیمت کمتری را ثبت کردند که به این معنی می باشد که احساسات سرمایه گذاران به سمت روند صعودی سوق پیدا کرده است.

علاوه بر این، تصمیم SEC مبنی بر رد تعدادی از پروپوزال های ETF در هفته گذشته روی بازار اثر منفی نداشت که نشان می دهد بازار از فشار نزولی خسته شده است.

در حال حاضر با توجه به شاخص قیمت CoinDesk میانگین قیمت حدود ۷۰۶۴ و بالاترین قیمت ۷۰۷۰ دلار می باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمز ارز ها برای تازه کار ها

چارت ۴ ساعته قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با شکستن مقاومت ها بالاتر از ۷۰۰۰ دلار قرار گرفت
bitcoin indicators suggest price outlook is improving

پس از اینکه قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته از منطقه مقاومت ۶۷۰۰ تا ۶۸۵۰ عبور کرد، به رشد خود ادامه داد و از قیمت ۶۸۹۹ که پیش تر از ۲۲ آگوست به آن رسیده بود گذشت. در حال حاضر مقاومت بعدی قیمت ۷۱۶۵ است.

همچنین، قیمت توانست بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA) قرار گیرد؛ شاهکاری که از ۴ آگوست اتفاق نیفتاده بود. قرار گرفتن قیمت، بالای میانگین متحرک سیگنال، حرکت صعودی قیمت بیت کوین حداقل در کوتاه مدت را به همراه دارد.

یک بازگشت سریع به مقاومت قبلی (۶۸۹۹) طبیعی خواهد بود چرا که قیمت معمولا به مقاومت قبلی باز می گردد و به عنوان حمایت از آن استفاده می کند.

بیشتر بخوانید: رکورد جدید خرید و فروش بیت کوین در ونزوئلا ، آرژانتین و فیلیپین

چارت روزانه قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با شکستن مقاومت ها بالاتر از ۷۰۰۰ دلار قرار گرفت
bitcoin indicators suggest price outlook is improving

چارت روزانه دو علامت صعودی را نشان می دهند که احتمال رسیدن قیمت به ۷۶۰۰ را قوت می بخشد. اول اینکه بیت کوین در حال دفاع از بالاترین کف قیمتی خود در تایم فریم روزانه از ماه آوریل تا کنون می باشد؛ یک نشانه صعودی قوی که کف سازی صعودی قیمت را نشان می دهد.

نشانه دیگر این است که میانگین متحرک های ۵۰ و ۱۰۰ روزه یک تقاطع صعودی را شکل داده اند که نشانه فاصله گرفتن قیمت بیت کوین از روند نزولی است. قوی ترین مقاومت در تایم فریم روزانه نزدیک به ۷۸۰۰ دلار است، جایی که میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه و خط روند مقاومت ها یکدیگر را قطع می کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه کالاهای فروشگاه خود را در ازای دریافت بیت کوین بفروشیم؟

چشم انداز

  • روند کوتاه مدت صعودی است؛ احتمالا قیمت تا مقاومت قبلی در محدوده ۷۴۰۰ دلار نزول خواهد کرد.
  • در بلند مدت، قیمت بیت کوین با کف سازی صعودی، افزایش قیمت تا ۷۸۰۰ دلار را سیگنال دهی می کند.
  • افت قیمت به زیر ۶۵۵۰ روند صعودی کوتاه مدت قیمت بیت کوین را منتفی خواهد کرد.

افشا: نویسنده در زمان نگارش این مطلب رمز ارز های BTC، AST، REQ، OMG، FUEL و AMP را نگهداری می کند.

رد مسئولیت: اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده برای تصمیمات سرمایه گذاری کافی نیست و نباید بدین منظور مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات فقط در زمان انتشار معتبر هستند و توسط یک محقق تحلیل گر یا سرمایه گذار حرفه ای آماده نشده است. پیش از تصمیم گیری برای خرید، فروش یا نگهداری هر رمز ارز نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد شایستگی ها و ریسک های آن دارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به کوین ایران نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=23720
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x