ایستگاه خبر

بیشترین قیمت تمام دوران بیت کوین ، درست پیش از عرضه عمومی سهام Coinbase در بازار بورس

بیشترین قیمت تمام دوران بیت کوین قبل از لیست شدن سهام صرافی رمز ارز Coinbase در بازار بورس نزدک (NASDAQ)، با رقمی بیش از ۶۳ هزار دلار ثبت شد.

امروز، سه‌شنبه ۱۳ آوریل ۲۰۲۱، یک روز پیش از عرضه عمومی سهام صرافی Coinbase، قیمت بیت کوین با رسیدن به ۶۳۱۹۱ دلار از رکورد قبلی خود یعنی ۶۱۴۵۳ دلار در ماه قبل عبور کرد و رقم جدیدی را ثبت کرد. قیمت این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴.۵ درصد رشد کرده است. این صعودی قیمتی حالا بعد از هفته‌ها معامله در یک ناحیه با ثبات در سطح ۶۰ هزار دلار، در حال انجام است.

به عقیده‌ی متیو دیب، بنیان‌گذار شرکت Stack Funds، بازار رمز ارزها همزمان با این عرضه عمومی در حال قدرت‌نمایی است و مشاهده می‌کنیم که بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) در دو روز اخیر بیشترین قیمت تمام دوران خود را ثبت کرده‌اند. در پی این عرضه عمومی که در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شده، یک ارزش‌گذاری مجدد در دارایی‌های رمز ارزی محتمل به نظر می‌رسد که در نتیجه نوسانات احتمالی را به ارمغان خواهد آورد.

البته تنها عامل این حرکت صعودی، هیجانات مربوط به عرضه سهام Coinbase نیست. بسیاری از تحلیلگران باور دارند که این حرکت قیمتی با توجه به سطوح مقاومت جدید بیت کوین، نرخ پرشتاب توسعه و پذیرش بیت کوین و احساس سرمایه‌گذاران، غیر قابل اجتناب است. این‌ها دلایل اصلی و پیشران قیمت هستند.

برای مثال دیروز شرکت MicroStrategy که بیش از ۵ میلیارد دلار (۸۰ درصد از دارایی) را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده، اعلام کرد که هیئت مدیره این شرکت حقوق خود را با بیت کوین دریافت خواهند کرد. همچنین مجله تایم نیز در یک همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale، بیت کوین نگه‌داری می‌کند.

آلت کوین‌ها (Altcoins) در کل در چند هفته‌ی اخیر عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشتند که موجب شدند نرخ تسلط بر بازار بیت کوین تا ۵۵ درصد کاهش یابد و به کمترین میزان دو سال خود برسد. اما حالا قیمت بیت کوین در یک منطقه ثبت نشده است که جامعه رمز ارز را درباره حماسه بعدی این سردمدار رمز ارزها به تأمل فرو برده است.

پیشنهاد مطالعه: اپلیکیشن‌ غیرمتمرکز یا Dapp چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45090
دکمه بازگشت به بالا