ایستگاه خبر

اوج تاریخی جدیدی برای نرخ هش بیت‌کوین

پس از اوج‌گیری محدودیت‌های اعمال شده بر ماینرهای بیت‌کوین و فعالیت‌های وابسته به معامله‌ی آن از سوی مقامات چین و اتخاذ سیاست‌های ضد رمزنگاری در سال گذشته، نرخ هش شبکه‌ی این رمز ارز به پایین‌ترین سطح خود (۵۸.۴ میلیون تراهش در ثانیه) رسید.

باوجود شرایط نامساعد فوق، داده‌های جدید سایت معتبر Glassnode بیانگر آن است که نرخ هش بیت‌کوین نه‌تنها نسبت به افت سال گذشته‌ی خود بهبود یافته، بلکه با گذشت تنها دو روز از آغاز سال میلادی موفق به ثبت رکورد تاریخی تازه‌ای شده است. این داده‌ها اوج جدید نرخ هش بیت‌کوین را معادل با ۲۰۸ میلیون تراهش در ثانیه نشان می‌دهند. نرخ هش بیت‌کوین به میزان توان محاسباتی لازم برای ایجاد توکن‌های جدید، امنیت و تایید تراکنش‌های شبکه دلالت دارد.

نرخ هش بالاتر به‌معنای آن است که تعداد ماینرهای حاضر بر شبکه برای تامین امنیت آن بیشتر است، به اعتقاد اکثر تحلیل‌گران این شاخص مهمی در تعیین یک روند گاوی در صنعت رمزنگاری محسوب می‌شود.

آیا مهاجرت ماینرها از چین موجب این تحول شده است؟

Bitfury، یکی از شرکت‌های پیشگام حوزه‌ی استخراج بیت‌کوین، معتقد است که این بهبود نرخ هش مربوط به نسل جدیدی از تجهیزات ملحق شده به شبکه است و ارتباطی به مهاجرات ماینرهای بیت‌کوین از چین به آمریکا و سایر نقاط جهان ندارد.

به‌بیان دیگر مهاجرت ماینرها به آمریکا و روسیه پس از محدودیت‌های کشور چین به پویایی شبکه‌ی بیت‌کوین کمک شایانی کرده است، اما ارتقای نرخ هش مرهون ماینرهایی جدید با فناوری بروزشده‌ است. ریاست شرکت فناوری Hut 8 Mining Corp نیز با تایید این نکته افزود: «محدودیت‌های کشور چین تنها به تغییر مکان جغرافیایی این صنعت منجر شده است.»

پیشنهاد مطالعه: تابع هش و ارتباط آن با بیتکوین

Source

https://coiniran.com/?p=49100
دکمه بازگشت به بالا