ایستگاه خبردسته بندی نشده

با افزایش سود ماینرها از بازار صعودی، هش ریت بیت کوین رکورد زد

هش ریت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه داده و به رکورد چشمگیر جدیدی را ثبت است. روند صعودی دارایی دیجیتال پرچمدار، بر اساس ارزش بازار، احساسات مثبتی را به همراه داشته است. این روند منجر به متصل شدن ماینرهای بیشتری به شبکه بیت کوین و ثبت رکورد 400 EH/s در 48 ساعت گذشته شده است.

هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

هش ریت بیت کوین از ابتدای سال به طور مداوم در حال افزایش بوده است. در اوایل هفته، 40 EH/s به هش شبکه اضافه شد و به اوج 350 EH/s رسید. با این حال، ساعاتی پس از تنظیم درجه سختی استخراج در 23 مارس (سوم فروردین)، هش ریت به‌صورت نجومی افزایش یافت. بر اساس داده‌های ممپول، بین 23 مارس و 24 مارس، هش ریت بیت کوین رکورد 400 EH/s را ثبت کرد.

این روند صعودی نشان دهنده دو چیز است:

  • امنیت شبکه افزایش یافته است.
  • ماینرها به سودآوری بیت کوین در بلندمدت اطمینان دارند.

ماینرهایی که از زمان آغاز به کار این شبکه بخشی جدایی‌ناپذیر از این شبکه بوده‌اند، به دلیل روند صعودی اخیر به حمایت خود از آن ادامه داده‌اند.

Bitcoin Hashrate has been increasing steadily in the past 3 months
هش ریت بیت کوین در 3 ماه گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است

علاوه بر این، سختی استخراج بیت کوین به رکورد 46.84T رسیده است که افزایشی 7.5 درصدی نسبت به سطوح قبلی داشته است و با افزایش تدریجی میزان هش در این دوره ارتباط دارد.

چرا هش ریت بیت کوین در حال افزایش است؟

افزایش هش ریت تا حد زیادی به دلیل افزایش قیمت BTC است که ماینرها را به شبکه بیت کوین جذب کرده است. بیت کوین در سال 2023 بیش از 50 درصد افزایش داشت و در اوایل هفته به 28000 دلار رسیده است.

این افزایش قیمت، ماینرها را تشویق کرد که تجهیزات استخراج خود را به شبکه متصل کنند. لازم به ذکر است در بازار نزولی سال 2022 چندین ماینر شبکه بیت کوین را ترک کردند.

با بهبود بازار، سودآوری استخراج افزایش یافته است، اگرچه هنوز از حد ایده‌آل فاصله دارد. با این وجود، نشان می‌دهد که ماینرها در حال بازگشت به کسب سود از شبکه هستند. یکی از شاخص‌های اصلی این موضوع افزایش 20 درصدی نرخ هش در هفته گذشته است.

ارزش هش معیاری است که میانگین قیمت روزانه تجهیزات استخراج در شبکه بیت کوین را نشان می‌دهد. طبق داده‌های هش‌ریت‌ایندکس (hashrateindex)، در حال حاضر، ارزش هش حدود 0.077 دلار در TH/day است. این عدد ممکن است در روزهای آینده کاهش یابد زیرا سختی استخراج بالاتر به معنای رقابت شدیدتر برای پاداش استخراج در شبکه بیت کوین است.

قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین اصلاح قیمت داشته است و با قیمت 28754 دلار معامله می‌شود. تصور فعلی بازار این است که ما در یک بازار صعودی هستیم و بیت کوین ممکن است در هفته های آینده به 30000 دلار برسد.

BTC 1% down on the candle chart | Source: BTCUSD on TradingView

 

پیشنهاد مطالعه: فرهنگ لغات بیت کوین، بلاک چین و رمز ارزها

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا