ایستگاه خبر

نرخ هش بیت کوین دوباره رکورد زد

کل نرخ هش شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است، که بعد از هاوینگ این رمزارز نویدبخش است. نصف شدن بلوک پاداش بیت کوین در تاریخ در ۱۱ مه ۲۰۲۰ رخ داد. بلافاصله پس از آن، نرخ هش آن از ۱۲۱ میلیون تراهش در ثانیه (TH / s) به ۹۰ میلیون TH / S کاهش یافت. بهبود سریع نرخ هش بیت کوین نشان می‌دهد که بخش استخراج این رمزارز سالم است و می‌تواند به ثبات بازار منجر شود.
یک کاتالیزور مثبت برای بیت کوین در میان‌مدت
به دنبال هاوینگ بیت کوین، نرخ هش شبکه این رمزارز به شدت کاهش یافته بود. نصف شدن میزان پاداش استخراجگران در نهایت منجر به کاهش درآمد آنها شده بود. در همین زمان ماینرها در نتیجه کاهش تولید بیت کوین با هزینه‌های مکرر دست و پنجه نرم می‌کردند،  و معمولاً دسته به فروش ذخایر بیت کوین خود می‌زدند.

Alejandro De La Torre، قائم مقام Poolin، توضیح داد که اخیراً ماشین‌های قدیمی نیز سودآوری پیدا کرده‌اند. این بدان معناست که حتی هر ماینر هم به تنهایی می‌تواند سود کسب کند و احتمالاً مجبور به فروش بیت کوین‌های کمتری خواهد شد. تور توضیح داد: «تنظیم مجدد سختی در دو هفته گذشته، باعث کاهش ۲.۸۷٪ و میانگین هش متوسط ​​۱۲۰.۵۷ EH در ثانیه بود. نکته جالب اینجاست که نرخ هش همچنان در حال افزایش است، که قطعاً مربوط به قیمت فعلی بیت کوین است»
نتیجتاً، تور گفت که احتمالاً نرخ هش شبکه بیت کوین در حال افزایش است. سختی استخراج بیت کوین نسبت به هفته‌های قبل کمتر است و قیمت این رمزارز به بالای ۱۱۰۰۰ دلار رسیده است.
یک نرخ هش رکورددار تنها سه ماه پس از هاوینگ می‌تواند یک روند خوش‌بینانه در نظر گرفته شود. این نشان می‌دهد که به دلیل عوامل مختلف، که شامل برق ارزانتر در سیچوان چین است، صنعت استخراج پایدار است. در بسیاری از مراکز بزرگ استخراج که در سیچوان مستقر هستند با توجه به فصل بارندگی و وجود نیروگاه‌های برق، برق کم‌هزینه در دسترس استخراجگران است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40441
دکمه بازگشت به بالا