آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

Mining بیت کوین (Bitcoin) در بازار خرسی و نرخ هش (Hash) دو برابر

تحلیل گر Fundstrst گزارش کرده نرخ هش (Hash rate) بیت کوین (Bitcoin) دو برابر شده است. گویی ماینر ها، Mining با سود کم را پذیرفته اند.

Sam Doctor تحلیل گر Fundstrat گفته نرخ هش (Hash rate) بیت کوین (Bitcoin) از پیش از آغاز تابستان ۲ برابر شده است که نظر به بازار مستمرِ خرسی این رقمی چشمگیر است. گزارشی نشان می دهد ماینر ها (استخراج کنندگان رمز ارز ها) برای حفظ بازار به سود کم کوتاه مدت Mining تن داده اند.

نرخ هش (Hash rate) بیت کوین (Bitcoin) از ماه مه و در بازار خرسی ۲ برابر شده است

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری بیتکوین، چنان که شاخص ها نشان می دهند، افزایش سختی (Difficulty) و نرخ هش (Hash rate) شبکه، مثبت تلقی شده و به پتانسیل انعطاف پذیری و قدرت شبکه افزوده است. اعضای نگران این شبکه چنین نتیجه گرفته اند که این می تواند نتیجه Mining ماینر ها با وجود افت قیمت بیت کوین و در بازار خرسی باشد.

برای آشنایی بیشتر با واژگان و اصطلاحات رایج این صنعت واژه نامه کوین ایران را مطالعه نمائید.

bitcoin hash rate doubled mining on 1

نظریه صرافی Bitmex اما می گوید که این رشد در نرخ هش بیت کوین (Bitcoin Hash rate) به واسطه عملکرد های محرک های استخراج همچون Bitmain است که در کف قیمتی بازار که خرده پا ها را از رده خارج کرده، باقی مانده تا موقعیت نسبی خود را مستحکم تر نماید. Bitmex ادامه می دهد:

“کاهش قیمت بیت کوین (Bitcoin) ممکن است دلیل استراتژی حساب شده Bitmain باشد. در کف بازار با ادامه Mining کاهش فروش دستگاه جبران شده و IPO (فروش عمومی) خود را به سوی موفقیت پیش می برد.”

bitcoin hash rate doubled mining on 2
Source

رشد موقعیت Bitmain در بازار Mining

با افزایش سختی شبکه توان هش باید کاهش یابد. عکس این جمله نیز صحیح است: با افزایش سختی، Mining بلاک سخت تر می شود. جدای از آن، پاداش بیت کوین (Bitcoin) نیز حدودا هر ۴ سال یک بار تغییر می کند و درآمد ماینر ها با توجه به سختی شبکه و نوسانات آن تعیین می شود.

bitcoin hash rate doubled mining on 3

پس چندان هم جدل برانگیز نیست که بگوئیم پیامد افت قیمت بیت کوین، به معنی افت درآمد ماینر ها و در نتیجه کاهش نرخ هش است. اما تحلیل گر Fundstrst نظری خلاف این داشته و آن اینکه نرخ هش دو برابر شده و ظاهرا Miner ها سود کم را پذیرفته و مشغول استخراج هستند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=24439
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x