ایستگاه خبر

هاوینگ بیت کوین امنیت شبکه را به خطر می‌اندازد؟

امنیت شبکه پس از هاوینگ بیت کوین یکی از دغدغه‌های طرفداران این سکه است. شبکه بیت کوین با هزینه‌ی معاملات حفظ می‌شود و در اینجا دو سناریو وجود دارد: یا هزینه‌ها باید بالا بروند یا فضای بلوک و ظرفیت انجام معاملات افزایش یابد.

آندریاس آنتونوپولوس، از طرفداران بیت کوین در پادکست اخیر اظهار داشت که اگر مبلغ کل هزینه افزایش یابد، همان هزینه‌های موجود امنیت شبکه را تأمین خواهد کرد.

از طرف دیگر، برخی از منتقدین غالباً اظهار داشته‌اند که هزینه‌های معامله به تنهایی امنیت کافی را به همراه نخواهد داشت. در حقیقت، الگوریتمی که بیت کوین روی آن کار می‌کند، اثبات کار، در اصل برای اطمینان از امنیت بالاتر طراحی شده است. اما در زمان‌های اخیر، اثبات سهام برای بسیاری از افراد مرجح است زیرا امنیت بیشتری فراهم می‌کند و همچنین میزان انرژی مصرفی را کاهش می‌دهد. این یکی از دلایل اصلی ETH تغییر در PoS در نسخه ۲.۰ است.

علاوه بر این، نگرانی‌هایی درباره سرمایه‌گذاری استخراجگران پس از هاوینگ بیت ‌کوین وجود دارد. اگر نرخ سودآوری پایین باشد، کارگران ممکن است عملیات را متوقف کنند و این ممکن است طبق بسیاری از گمانه‌زنی‌ها به امنیت شبکه بیت کوین آسیب جدی وارد کند. با این حال، Antonopoulos بر این عقیده بود که حتی اگر آنها استخراج را متوقف کنند، بیت کوین هنوز هم از امنیت کاملاً سالم برخوردار خواهد بود. به گفته وی، حتی اگر نیمی از استخراجگران کارشان را متوقف کنند، تمام شبکه همچنان امن خواهد ماند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38669
دکمه بازگشت به بالا