ایستگاه خبر

Bitcoin Gold دوازدهم نوامبر عرضه می شود، اما آیا کسی توجّهی دارد؟

 

توسعه دهندگان Bitcoin Gold در حال آماده سازی شبکه رمزارز برای راه اندازی رسمی خود هستند.

براساس گزارش ۲۵ اکتبر CNN، Bitcoin Gold (BTG) یک آلتکوین (رمزارز جایگزین) است که از طریق یک انشعاب از بلاکچین بیتکوین اصلی ایجاد می شود. و در نتیجه مانند Bitcoin Cash، یک پیشینه مشترک با بیتکوین خواهد داشت. آن تقسیم و انشعاب در ۲۴ اکتبر صورت گرفت، زمانی که توسعه دهندگان آن، یک “عکس فوری” از شبکه بلاکچین بیتکوین گرفتند، به این معنی که که تمام دارندگان بیتکوین تا آن زمان، تعداد یکسانی از کوین های Bitcoin Gold را نیز دریافت می کردند.

با این وجود هنوز شبکه Bitcoin Gold از زمان پا به عرصه گذاشتن خود راه اندازی نشده است، زیرا توسعه دهندگان همچنان در حال ادامه سرهم بندی کردن آن با کد منبع بواسطه پیاده سازی مجدد حفاظت، بعلاوه یک الگوریتم توافق عام جدید که ظاهراً در برابر استفاده از تراشه های تخصصی استخراج مقاومت خواهد کرد، می باشند. همچنین توسعه دهندگان تقریبا ۱۰۰.۰۰۰ کوین را پیش استخراج (premining) کردند، و مدعی شدند که از آنها برای کمک به رشد و توسعه اکوسیستم Bicoin Gold استفاده خواهد شد.

این روند رو به اتمام است و به گفته توسعه دهندگان، این شبکه رسمی در ساعت ۷ بعد ازظهر ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) به وقت گرینویچ راه اندازی خواهد شد.در واکنش به اعلام این خبر، قیمت  Bitcoin Gold31 درصد افزایش یافت واز ۱۴۰ دلار به ۱۸۵ دلار رسید.

با این حال هنوز مشخص نیست که آیا این آخرین انشعاب بیتکوین به اندازه کافی از حمایت کاربران، استخراج کنندگان و خدمات دهندگان برای دوام و رشد و ترقی در بلند مدت برخوردار خواهد شد. Bitcoin Cash موفق به فراهم کردن این زیرساخت شد، اما برخی از تحلیل گران معتقدند که سرمایه گذاران و دادوستد کنندگان “خستگی از انشعاب” را تجربه می کنند، چراکه آلتکوین های بعدی از بلاکچین اصلی منشعب خواهند شد.

سایر افراد هم بیم دارند که این انشعابات با حفظ نام بیتکوین، اکوسیسیتم را حتی از آنچه که هست هم برای کاربران جدید گیج کننده و مغشوش تر کرده، وهمچنین می توانند این ادعا را که بیتکوین یک کالای کمیاب است را نیز نقض کنند.

Sol Lederer، مدیر بلاکچین در استارت آپ فناوری Loomia اینگونه نتیجه گیری می کند: “این انشعابات برای بیتکوین بد است. اشباع بازار با نسخه های مختلف بیتکوین برای کاربران گیج کننده بوده و ناقض ادعای وجود تعداد محدودی از بیتکوین می باشد –  چرا که شما همیشه قادرید آن را منشعب و موجودی را دو برابر کنید.”

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source & image

https://coiniran.com/?p=15705
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x