ایستگاه خبر

افزایش چشمگیر حجم قرارداد های آتی (Future) رمز ارز بیت کوین نشانه چیست؟

با اینکه بازار رمز ارز ها روندی نزولی دارد، حجم و نقدینگی قرارداد های Future بیت کوین پیوسته افزایش می‌ یابد. تاثیر چنین معاملاتی بر بازار رمز ارز ها چیست؟

همانطور که همه می دانیم قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارز ها از آخرین ماه سال ۲۰۱۷ پیوسته نزولی بوده است. در حالی که قیمت نقطه ای (spot price) دارایی های دیجیتال در نوسان بوده، قرارداد های Future (قرارداد های آتی) بیت کوین توسط دو تا از بزرگ ترین صرافی های مشتقات جهان یعنی Cboe و CME Group حجم و نقدینگی را در این بازار به صورت پایدار افزایش داده است.

Cboe در اندیشه راه اندازی صندوق سرمایه گذاری مشترک بیت کوین
cboe awaits Bitcoin etf decision/ Source

بیشتر بخوانید: رمز ارز ها یا بانکداری سنتی؟ آینده از آن کدام یک است؟

بخ گزارش کوین ایران، افزایش  پیوسته قیمت قرارداد های Future مبتنی بر بیت کوین در حالی رخ داده که قیمت رمز ارز ها در شش ماهه نخست ۲۰۱۸ کاهشی بوده است. علی رغم روند نزولی بازار، قرارداد های Future صرافی های Cboe و CME Group در طول سه  ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به طور چشمگیری افزایش یافته است. با روند پیوسته سرمایه گذاری در قرارداد های Future مبتنی بر بیت کوین، Cboe در اندیشه راه اندازی صندوق سرمایه گذاری مشترک در این زمینه است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در روز ۱۰ آگوست در این رابطه تصمیم خواهد گرفت.

حجم قرارداد های آتی بیت کوین در کارگزاری Cboe
Cboe bitcoin futures volume/ Source

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت بیت کوین: جفت BTC/USD مستعد سقوط در برابر دلار آمریکا

آیا بازار های Future بیت کوین تحت تاثیر تصمیم SEC قرار خواهند گرفت؟

در ۹ جولای، Cboe اعلام کرد که درخواستی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ثبت کرده تا بتواند صندوق سرمایه گذاری مشترک مبتنی بر بیت کوین را با Vaneck Solidx Bitcoin Trust پشتیبانی کند. مدیرعامل Vaneck  گفت:

«صندوق سرمایه گذاری مشترک مبتنی بر بیت کوین که با دارایی های فیزیکی پشتیبانی می شود، به منظور میسر سازی افشای قیمت بیت کوین طراحی شده است. همچنین، همانند یک بیمه از سهامداران در برابر ریسک های عملیاتی و نگهداری بیت کوین، محافظت خواهد کرد.»

با افزایش حجم قرارداد های Future بیت کوین، اقدامات زیادی به منظور تنظیم قوانین بازار صورت گرفته و این طور به نظر می رسد که سرمایه گذاران مشتاق چنین محصولاتی هستند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22698
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x