ایستگاه خبر

افزایش معاملات آتی بیت کوین با ورود سرمایه‌گذاران نهادی به این حوزه

علاقه به معاملات آتی بیت کوین روی بورس شیکاگو یا CME که بزرگترین بورس قراردادهای آتی و اختیار جهان است، افزایش پیدا کرده است. اتفاقی که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نهادی برای حفظ دارایی‌های خود از گزند تورم و آینده مبهم ارزهای رایج، رو به بیت کوین آورده‌اند.

در حال حاضر، بورس معاملات آتی بیت کوین CME که دارای مجوزهای قانونی لازم از سوی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) نیز هست، سومین بازار بزرگ معاملات آتی بیت کوین از نظر تعداد قراردادهای باز (تسویه‌نشده)‌ است. داده‌های دریافتی از اسکیو نیز نشان می‌دهد که ارزش قراردادهای باز روی CME در ابتدای هفته جاری توانسته رکورد ۸۴۱ میلیون دلار را ثبت کند.

بیشتر بخوانید: آموزش درک نمودار قیمت بیت کوین و آشنایی با انواع آن

گفتنی است قراردادهای آتی به معامله‌گران اجازه می‌دهد یک دارایی را با قیمتی ازپیش‌ تعیین‌شده در آینده به فروش برسانند. در مورد معاملات آتی بیت کوین نیز معامله‌گران می‌توانند بدون نیاز به خرید یا فروش بیت کوین‌های واقعی، روی قیمت‌های آتی این رمزارز دست به معاملات سوداگرانه بزنند.

بورس‌ها و صرافی‌های فاقد مجوز CFTC مثل بیتمکس و بایینس کماکان، میزبان سرمایه‌گذاران بیشتری در مقایسه با CME هستند. با‌این‌حال، آمار و ارقام نشان می‌دهد که بورس‌های قانونی به‌سرعت در حال رشد و جذب سرمایه‌های معامله‌گران هستند.

Source

https://coiniran.com/?p=40684
دکمه بازگشت به بالا