ایستگاه خبر

غرامت 572 میلیون دلاری برای یک کلاهبرداری

یکی از شهروندان انگلیس به نام بنجامین رینولدز متهم به پرداخت 572 میلیون دلار غرامت بابت اجرای یک طرح کلاهبرداری بیت کوین شده است.

یکی از قضات فدرال در نیویورک، دستور به پرداخت این غرامت داده است.

قاضی منطقه‌ای Mary Kay Vyskocil، با توجه به یافته‌های CTFC، بنجامین رینولدز را متهم به کلاهبرداری کرده و او را به پرداخت 429 میلیون دلار جریمه و 143 میلیون دلار ضرر وارده متهم کرده است.

این دستور پس از ثبت شکایتی علیه رینولدز در CTFC در ژانویه 2019 صادر شده است.

با توجه به این شکایت، رینولدز که رئیس مرکز معاملاتی Control-Finance است، بیش از هزار نفر (که حداقل 169 نفر از آنان آمریکایی بودند) را متقاعد کرده است تا اقدام به سرمایه‌گذاری 22858 عدد بیت کوین در بازه زمانی می تا اکتبر 2017، در مرکز او کنند.

در آن زمان،‌ این مقدار بیت کوین 143 میلیون دلار ارزش داشت (به علاوه‌ی 143 میلیون دلار ضرر مالی) اما اکنون ارزش این دارایی‌های معادل 1.3 میلیارد دلار است.

مشتریان با فرض اینکه متخصصین این مرکز اقدام به معامله‌ای این حجم بیت کوین خواهند کرد، ارزهای خود را به این مرکز منتقل کردند.

پیشنهاد مطالعه: شناسایی پروژه های کلاهبرداری بیت کوین چگونه ممکن است

علاوه بر سود، به آن‌ها قول پرداخت جایزه به ازای معرفی کاربران دیگر نیز داده شده بود.

اما با توجه به CTFC، رینولدز و مرکز او اقدامی برای معامله‌ی بیت کوین‌ها به نیابت از مشتریان نکرده، افراد متخصص و تحلیلگر استخدام نکرده و هیچگونه جایزه یا امتیازی به ازای معرفی افراد جدید پرداخت نکرده و از بیت کوین‌های مشتریان برای اهداف شخصی استفاده کرده‌اند.

او در اکتبر 2017 مرکز را تعطیل کرده و اقدام به پخش کردن بیت کوین در قالب هزاران تراکنش در شبکه کرد.

رینولدز از آن زمان با مقامات آمریکایی در ارتباط نبوده است. این مقامات حتی در سال 2019 در روزنامه‌های انگلیسی اقدام به چاپ آگهی مبنی بر درخواست از این شخص برای معرفی خودش، کردند.

مکان فعلی او اکنون نامشخص است. اما قاضی این پرونده راهی را برای CTFC مشخص کرده است که بتواند هرگونه اموالی که رینولدز از شهروندان آمریکایی کلاهبرداری کرده است را از طریق دادگاه‌های انگلیس برگرداند.

source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا