ایستگاه خبر

غرامت ۵۷۲ میلیون دلاری برای یک کلاهبرداری

یکی از شهروندان انگلیس به نام بنجامین رینولدز متهم به پرداخت ۵۷۲ میلیون دلار غرامت بابت اجرای یک طرح کلاهبرداری بیت کوین شده است.

یکی از قضات فدرال در نیویورک، دستور به پرداخت این غرامت داده است.

قاضی منطقه‌ای Mary Kay Vyskocil، با توجه به یافته‌های CTFC، بنجامین رینولدز را متهم به کلاهبرداری کرده و او را به پرداخت ۴۲۹ میلیون دلار جریمه و ۱۴۳ میلیون دلار ضرر وارده متهم کرده است.

این دستور پس از ثبت شکایتی علیه رینولدز در CTFC در ژانویه ۲۰۱۹ صادر شده است.

با توجه به این شکایت، رینولدز که رئیس مرکز معاملاتی Control-Finance است، بیش از هزار نفر (که حداقل ۱۶۹ نفر از آنان آمریکایی بودند) را متقاعد کرده است تا اقدام به سرمایه‌گذاری ۲۲۸۵۸ عدد بیت کوین در بازه زمانی می تا اکتبر ۲۰۱۷، در مرکز او کنند.

در آن زمان،‌ این مقدار بیت کوین ۱۴۳ میلیون دلار ارزش داشت (به علاوه‌ی ۱۴۳ میلیون دلار ضرر مالی) اما اکنون ارزش این دارایی‌های معادل ۱.۳ میلیارد دلار است.

مشتریان با فرض اینکه متخصصین این مرکز اقدام به معامله‌ای این حجم بیت کوین خواهند کرد، ارزهای خود را به این مرکز منتقل کردند.

پیشنهاد مطالعه: شناسایی پروژه های کلاهبرداری بیت کوین چگونه ممکن است

علاوه بر سود، به آن‌ها قول پرداخت جایزه به ازای معرفی کاربران دیگر نیز داده شده بود.

اما با توجه به CTFC، رینولدز و مرکز او اقدامی برای معامله‌ی بیت کوین‌ها به نیابت از مشتریان نکرده، افراد متخصص و تحلیلگر استخدام نکرده و هیچگونه جایزه یا امتیازی به ازای معرفی افراد جدید پرداخت نکرده و از بیت کوین‌های مشتریان برای اهداف شخصی استفاده کرده‌اند.

او در اکتبر ۲۰۱۷ مرکز را تعطیل کرده و اقدام به پخش کردن بیت کوین در قالب هزاران تراکنش در شبکه کرد.

رینولدز از آن زمان با مقامات آمریکایی در ارتباط نبوده است. این مقامات حتی در سال ۲۰۱۹ در روزنامه‌های انگلیسی اقدام به چاپ آگهی مبنی بر درخواست از این شخص برای معرفی خودش، کردند.

مکان فعلی او اکنون نامشخص است. اما قاضی این پرونده راهی را برای CTFC مشخص کرده است که بتواند هرگونه اموالی که رینولدز از شهروندان آمریکایی کلاهبرداری کرده است را از طریق دادگاه‌های انگلیس برگرداند.

source

https://coiniran.com/?p=44751
دکمه بازگشت به بالا