ایستگاه خبر

با نزدیک شدن هاوینگ، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین افزایش می‌یابد

هزینه متوسط معاملات بیت کوین در ده ماه اخیر به بالاترین سطح خود رسیده است. براساس داده‌های Bitinfocharts ، در تاریخ ۸ ماه مه، متوسط هزینه ۳.۱۹ دلار، بالاترین قیمت از جولای ۲۰۱۹ بوده است.

در ماه مه، هزینه‌ها به طور خلاصه و در هفته گذشته به ۱.۸۰ دلار کاهش یافت، قبل از آنکه به تدریج به سطح جدید یعنی بیش از ۳.۱۹ دلار برسد. دیروز هزینه ها به ۲.۷ دلار کاهش یافت.

هزینه‌ی بالای تراکنش‌ها نشان می‌دهد که افراد بیشتری از شبکه بیت کوین استفاده می‌کنند. از آنجا که هر کس می‌خواهد معاملات خود را در اسرع وقت پردازش کند، این شبکه محاسبه می‌کند که مردم حاضرند برای اولویت‌بندی اعتبار معاملات خود، انعام استخراجگران را بپردازند.

این افزایش قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که تقاضا برای پردازش معاملات از عرضه ماینرها پیشی می‌گیرد. هنگامی که قیمت بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ به بالاترین حد رسید و میزان استفاده از شبکه بسیار افزایش یافت، متوسط هزینه تراکنش به ۵۵ دلار رسید و برخی از معاملات چند روز طول کشید تا پردازش شود.

این امر عرضه بیت کوین جدید را محدود می‌کند و برخی فکر می‌کنند قیمت بیت کوین در نتیجه آن افزایش می‌یابد، همانطور که  در گذشته نیز این اتفاق افتاده است. بسیاری از سرمایه گذاران در حال خرید بیت کوین و آماده کردن خود برای هاوینگ هستند و فشار زیادی به شبکه وارد می‌کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38786
دکمه بازگشت به بالا