ایستگاه خبر

شاخص ترس و طمع بیت‌کوین به منطقۀ «ترس حداکثری» رسید!

با تداوم بازار خرسی بیت‌کوین در روزهای اخیر، شاخص محبوب ترس و طمع به منطقه‌ی «ترس حداکثری» رسیده است. درواقع باید گفت که عملکرد این شاخص از اواخر ماه ژانویه (دی 1400) تاکنون به‌ این‌حد ضعیف نبوده است. قیمت هرواحد BTC امروز معادل با 34 هزار دلار بود که کمترین سطح موجود از اواخر ماه ژانویه می‌باشد. 

اوج‌گیری شاخص ترس

چشم‌انداز بیت‌کوین از اواخر ماه مارس (اوایل فروردین 1401) تاکنون نسبتا نزولی بوده، به‌طوری که سطح حمایت 50 هزار دلاری را ازدست داده و به‌تدریج در شیب نزولی قرار گرفته است. بیت‌کوین تنها در ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) بیش از 10 هزار دلار سقوط کرد.

بیت‌کوین حتی در این ماه نیز وضعیت مساعدی نداشته و تنها پس از آخرین نشست فدرال رزرو یعنی FOMC موفق شد مجددا سطح 40 هزار دلاری را لمس کند.

این روند گاوی مقطعی بوده و مجددا شاهد افت ارزش آن به زیر سطح 36 هزار دلاری بودیم که این شرایط طی 24 ساعت گذشته تشدید یافت.

همان‌گونه که انتظار می‌رفت این افت قیمت شدید تحولی در عواطف بازار ایجاد کرده است که با شاخص ترس و طمع بیت‌کوین نشان داده می‌شود. این شاخص با بررسی جامعه‌ی کاربری، پست‌های شبکه‌های مجازی، مقالات، نوسان بازار، حجم معاملاتی و سایر عوامل عواطف کلی بازار را نسبت به این دارایی می‌سنجد. نتیجه‌ی نهایی این شاخص عددی بین 0 و 100 است که به‌ترتیب ترس حداکثری و طمع حداکثری را نمایش می‌دهند.

شاخص ترس و طمع بیت‌کوین در منطقۀ «ترس حداکثری» رسید!

نهنگ‌ها عامل احتمالی کاهش قیمت

نتایج داده‌های تحلیلی CryptoQuant حاکی از آن است که تعداد نهنگ‌ها و موسسات بزرگی که بین 10 تا 10 هزار عدد بیت‌کوین را از صرافی‌ها برداشت کرده‌اند به‌مراتب بیشتر از سرمایه‌گذاران کوچکی است که تنها 0.01 تا 10 بیت‌کوین در حساب صرافی خود واریز کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: نهنگ‌های بیت کوین چه کسانی هستند؟ چگونگی تعیین جهت حرکت بازار توسط نهنگ بیت کوین

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا