ایستگاه خبر

فاست فیزیکال بیت‌کوین، با هر بار اسکن یک ساتوشی جایزه بگیرید!

یکی از کاربران GitHub به‌منظور آگاهی‌‌بخشی درباره فاست‌‌های (faucet) بیت‌کوین سیستم پاداش‌دهی فیزیکال طراحی کرده است که خودتان می‌توانید آن را در خانه‌تان بسازید.
فاست‌های سنتی بیت کوین در ابتدا -برای ایجاد انگیزه و آگاهی‌بخشی درباره این رمزارز- در ازای کارهای ساده‌یی مانند کامل کردن یک CAPTCHA در یک وبسایت به کاربران جایزه می‌دادند. این مفهوم در سال ۲۰۱۴ توسط گاوین آندرسن ابداع شد. طبق ایده‌ی آندرسن به ازای انجام هر فعالیت از پیش تعریف شده، به فرد ۵ بیت‌کوین پرداخت می‌شد (به ارزش ۴۰.۵۰۰ دلار در لحظه انتشار این خبر). اما امروزه، این پاداش با توجه به نرخ تورم کاهش یافته است و به هر فرد به‌طور معمول یک ساتوشی یا یک‌صدمیلیونیوم از یک بیت‌کوین تعلق می‌گیرد.
تا همین اواخر، این سیستم‌های پاداش‌دهی بیشتر به اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها محدود می‌شدند. بااین‌حال، به لطف خلاقیت یک کاربر GitHub با نام Tbruno25، اکنون می‌توانید فاست بیت‌کوین فیزیکال خود را بسازید.
این دستگاه به قطعات ساده‌ایی همچون یک Raspberry Pi (پردازنده کامپیوتری خیلی کوچک)، یک دوربین، یک صفحه نمایش لمسی ۲.۸ اینچی و یک پرینتر سه‌بعدی احتیاج دارد.
استفاده از این فاست ساده است. صفحه نمایش را لمس و کد QR کیف پول بیت‌کوین خود را از طریق دوربین دستگاه اسکن کنید. چند ثانیه بعد، فاست کد QR خود را نشان می‌دهد. شما باید آن را با تلفن همراه خود اسکن کنید تا دستگاه بعد از پرداخت، جزئیات ساتوشی‌های جدید دریافتی را به شما نشان دهد.
البته این ایده خیلی هم جدید نیست و سال‌ها پیش هم فاست فیزیکال ساده‌تری (بدون استفاده از پرینتر سه‌بعدی) در قالب یک ATM برای دادن انعام در نمایشگاه بین‌المللی Art Basel نصب شده بود. طبق گزارشی که در سال ۲۰۱۴ در ردیت (Reddit) منتشر شد این فاست حدود ۱ دلار به کیف پول بیت‌کوین کاربران ارسال می‌کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37480
دکمه بازگشت به بالا