ایستگاه خبر

سقوط بیت‌کوین به زیر ۵۰ هزار دلار! اصلاح قیمت یا اثر طرح مالیاتی بایدن؟

قیمت بیت‌کوین با سقوط شدید به ۴۸،۲۰۰ دلار کاهش یافت، این رقم کمترین نرخ ثبت شده از تاریخ ۸ مارس بوده و ۳۳ درصد از اوج قیمت تاریخی ۶۴،۴۴۵ دلاری بیت‌کوین پایین‌تر است.سایر رمز ارزها نیز شرایط نامساعدی دارند، به‌طوری که ریپل، اتریوم و یونی‌سوآپ طی ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۱۰ درصد سقوط قیمتی داشته‌اند.

می‌توان شیب نزولی بازار را به طرح پیشنهادی مالیات بر دارایی‌های دیجیتال آقای بایدن نسبت داد که بر اساس آن به سود یا زیان ناشی از معاملات رمز ارزها، مانند بیت‌کوین، مالیات اعمال خواهد شد. اگر این طرح تصویب گردد دریافت مالیات بر درآمد ثروتمندان آمریکایی تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

کلیات طرح مالیاتی بایدن

طرح پیشنهادی بایدن از فروش دارایی‌های دیجیتالی که بیش از یک سال در تملک مالک خود بودند سود بلندمدت دریافت خواهد نمود و به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمد سالانه‌ای بیش از ۱ میلیون دلار دارند. سرمایه‌های کوتاه‌مدت هم اکنون شامل این طرح شده‌اند.

این نرخ که بالاتر از حداکثر مالیات فدرال تصویب شده بر درآمد است، موجب نگرانی حاضرین بازار کریپتو گردیده است. قوانین فعلی آمریکا شهروندان این کشور را ملزم به پرداخت مالیات بر سود حاصله از خرید یا فروش رمز ارزها خواهد نمود.

سقوط بیت‌کوین به زیر 50 هزار دلار! اصلاح قیمت یا اثر طرح مالیاتی بایدن؟

با وجود آنکه از بیت‌کوین به‌عنوان دارایی غیرمتمرکز و مستقل از دولت‌ها و سیاست یاد می‌گردد اما باید انتظار داشت که این رمز ارز به رویدادهای دنیای واقعی واکنش نشان دهد. Curtis Ting، مدیر عامل واحد اروپای صرافی Kraken، به خبرگزاری Decrypt گفت:

«این نخستین باری نیست که بازار رمز ارز به تحولات دنیا واکنش ناگهانی بروز داده است و قطعا آخرین مرتبه نیز نخواهد بود.»

سایر عوامل موثر بر سقوط قیمت

علاوه بر طرح پیشنهادی بایدن فاکتورهای دیگری نیز در ریزش بیت‌کوین نقش داشته‌اند.

از عوامل مهم این زمینه «روان‌شناسی سرمایه‌گذار» است. تیم بازرگانی صرافی Kraken اظهار داشت که با سقوط بیت‌کوین به زیر ۵۰ هزار دلار، سفارشات فروش به‌طرز چشمگیری افزایش یافته‌اند. جاناتان میلر، مدیرعامل واحد استرالیای Kraken، بیان داشت: «شاید توجه به اخبار حوزه‌ی مالی وسوسه‌انگیز باشد، اما بهتر است اهمیت فنی و روانی سطح قیمتی ۵۰ هزار دلار را نادیده نگیریم.»

سقوط قیمت همواره آخرین مرحله از یک روند اصلاح است. همان‌گونه که در ماه فوریه مشاهده شد، قیمت این رمز ارز در یک روز بیش از ۱۰ هزار دلار کاهش یافت و رکورد بیشترین سقوط روزانه در تاریخ کریپتو را ثبت نمود. در روندهای صعودی و گاوی اصلاح قیمت امری کاملا طبیعی قلمداد می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: TCC یا جوامع سازماندهی‌شده بر اساس مالکیت توکن چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45265
دکمه بازگشت به بالا