ایستگاه خبر

بیت‌کوین به کمترین قیمت خود در ۱۲ ماه اخیر رسید!

در ماه گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران بورس سهام و کریپتو هشدارهایی درخصوص وجود ریسک بازار فعلی دادند و  با ریزش مجدد بیت‌کوین و اتریوم سودهای اندکی که در هفته‌ی پیش به‌ دست آمد، یک‌باره ناپدید شد. براساس داده‌های سایت CoinMarketCap طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش کل بازار رمز ارز با ۷.۵ درصد کاهش به ۱.۰۳ تریلیون دلار رسیده است.

بیت‌کوین در هفت روز گذشته با ۱۸ درصد کاهش به ۲۵۵۱۳ دلار رسید که کمترین قیمت در سال ۲۰۲۲ و همچنین ۱۲ ماه گذشته می‌باشد. اوضاع اتریوم به نوعی بدتر بوده و در یک هفته ۲۸ درصد ریزش داشته است، این رفتار قیمتی با‌توجه به اجرای موفقیت‌آمیز شبکه‌ی Ropsten در چهارشنبه‌ی گذشته دور از تصور بوده است.

بازار خرسی حاضر تنها منحصر به دو دارایی‌ فوق نبوده و قیمت تمام ۲۰ رمز ارز برتر طی هفت روز پیش با کاهش‌های ۲ رقمی مواجه شد. طی هفت روز گذشته قیمت توکن بایننس با ۲۲%، کاردانو با ۲۴%، ریپل با ۱۸%، سولانا با ۳۱%، دوج‌کوین با ۲۸%، پولکادات با ۲۸%، اولانچ با ۳۵% و پالیگان با ۲۵% کاهش همراه بوده است.

پس از اتمام بازار گاوی بزرگ سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ (۱۳۹۹ و ۱۴۰۰)، دارایی‌های دیجیتال شرایط متعادل و مطلوبی نداشته‌اند و با آغاز بازار زمستانی در هفته‌ی نخست ماه می (۱۱ اردیبهشت) اکثر رمز ارزهای اصلی هم‌راستا با سهام بورس سقوط کردند. در چنین شرایطی شبکه‌ی ترا نیز فروپاشید که البته طبق مطالعه‌ی تحلیلی Chainalysis سقوط بیت‌کوین تحت تاثیر فروش چشمگیر سهام فناوری بوده است.

بیت‌کوین به کمترین قیمت خود در 12 ماه اخیر رسید!

بازار نزولی سهام فناوری اغلب رمز ارزهای مهم را با خود به پایین کشید و شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) نیز از افزایش ۸.۶ درصدی تورم نسبت به ماه پیش خبر می‌دهد. این بالاترین میزان تورم سالانه مشاهده شده از سال ۱۹۸۱ (۱۳۶۰) در آمریکا بوده است.

در زمان نگارش این خبر قیمت هر واحد از بیت‌کوین BTC با ۱۸.۳۴ درصد کاهش هفت روزه، معادل با ۲۵۳۳۰ دلار و ارزش بازار آن ۴۸۳ میلیارد دلار می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: بازار خرسی ارز دیجیتال چیست؟ و چگونه در موقعیت بازار خرسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=57342
دکمه بازگشت به بالا