ایستگاه خبر

سقوط بیت کوین و اتریوم در واکنش به بالاترین تورم ایالات متحده در ۴۰ سال اخیر

طبق داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده بازار به تورم ایالات متحده واکنش منفی نشان می‌دهد. در همین راستا قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت.

سقوط بیت کوین و اتریوم با تورم اخیر

تورم ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسیده است و دارایی‌های کریپتو در پاسخ به آن کاهش یافته است.

بیت کوین و اتریوم هر دو روز پنجشنبه بلافاصله پس از گزارش وزارت کار مبنی بر اینکه شاخص قیمت مصرف‌کننده نسبت به سال گذشته ۷.۵ درصد افزایش یافته است، سقوط کردند. افزایش قیمت در ژانویه موجب افزایش سالانه شد و هزینه تمام اقلام ۰.۶ درصد افزایش یافت.

رقم ۷.۵ درصد بالاترین نرخ تورم ایالات متحده است که CPI از سال ۱۹۸۲ ثبت کرده است. داو جونز تخمین زده بود که این رقم به ۷.۲ درصد برسد. با انتشار اخباری مبنی بر پیشی گرفتن نرخ از پیش‌بینی‌ها، بازارها به سرعت واکنش نشان دادند و معاملات آتی S&P 500 و Nasdaq-100 به ترتیب ۰.۸ و ۱.۳ درصد کاهش یافتند.

بیت کوین با افت ۳.۵ درصدی از حدود ۴۵۰۰۰ دلار به ۴۳۴۰۰ دلار رسید، در حالی که اتریوم از حدود ۳۲۵۰ دلار به ۳۱۰۰ دلار سقوط کرد. بسیاری دیگر از دارایی‌های دیگر، از جمله سکه‌های جایگزین لایه ۱ سولانا، اولانچ و ترا، افت بیشتری داشتند.

رکود در بازارهای جهانی کاملاً در تضاد با واکنش به این خبر است که تورم ایالات متحده در ماه نوامبر به سطوح بی‌سابقه ای رسیده است، زمانی که بیت کوین و اتریوم هر دو در یک روز به بالاترین سطح خود رسیدند. تفاوت این بار در این است که جهش ۷.۵ درصدی نشان می‌دهد که فدرال رزرو احتمالاً طبق برنامه‌ریزی‌شده در سال ۲۰۲۲ با افزایش قابل توجه نرخ بهره پیش خواهد رفت (زمانی که نرخ‌های بهره افزایش می‌یابد، دارایی‌های ریسکی با افزایش هزینه استقراض کاهش می‌یابند).

فدرال رزرو برای اولین بار سیگنال داد که افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر اتفاق خواهد افتاد و دارایی‌های کریپتو کاهش یافت. زمانی که جروم پاول افزایش نرخ را در ژانویه تایید کرد، بازارها افت کردند. بازار از آن زمان متزلزل به نظر می‌رسد. قیمت بیت‌کوین و اتریوم به ترتیب ۳۷.۵ درصد و ۳۶.۲ درصد از بالاترین رکورد خود در نوامبر کاهش یافته‌ است.

با افزایش احتمالی افزایش نرخ بهره در سال جاری، طرفداران کریپتو امیدوارند که بازار بتواند بدون کاهش بیشتری بهبود یابد.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۹ بهمن) – آغاز روند بازگشتی بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=49742
دکمه بازگشت به بالا