بحث آزادچندرسانه‌ای

مصرف انرژی بیت کوین از سوئیس نیز پیشی گرفت

مطالعات جدید نشان می دهد، قدرت محاسباتی مورد نیاز برای پشتیبانی از رمزارز بیت کوین به اندازه کل کشور سوئیس انرژی مصرف می کند.
محققان دانشگاه کمبریج پس از توسعه ابزاری برای تخمین مصرف انرژی شبکه، دریافتند که بیت کوین حدود ۰.۲۵ درصد از کل مصرف انرژی جهان را به خود اختصاص داده است.
شاخص CBECI (The Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index) مصرف سالیانه انرژی این رمزارز را ۶۰.۴۵ TWh برآورد کرده است. این آمار بیت کوین را در رتبه معادل با ۴۱ امین کشور پر- مصرف انرژی قرار می دهد. مصرف برق بیت کوین مربوط به قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج رمزارز می باشد.
با افزایش رشد شبکه، قدرت محاسباتی مورد نیاز برای حل مسائل پیچیده افزایش می یابد. محققان اشاره کردند که این شاخص در پاسخ به افزایش نگرانی ها بر اثرات محیطی استخراج بیت کوین توسعه داده شده است. CBECI اطلاعات قابل اطمینانی در مورد مصرف برق بیت کوین فرآهم کرده است که می تواند توسط سیاست گذاران، محققین و رسانه ها مورد استفاده قرار بگیرد.
محققان در سال ۲۰۱۸ نیز مصرف برق بیت کوین را هم تراز با کشور ایرلند برشمردند و پیش بینی کردند که این مقدار افزایش خواهد داشت.
طی پژوهشی که در می سال گذشته توسط اقتصاددانی به نام Alex de Vries صورت گرفت، پیش بینی شد که تقاضای انرژی بیت کوین با افزایش محبوبیت این رمزارز افزوده خواهد شد.
Mr de Vries اذعان کرد که این سیستم مالی تفاوت بسیار فاحشی با سیستم های مالی کنونی دارد. این افزایش تقاضای برق قطعاً در تحقق اهداف زیست محیطی کمکی نخواهد کرد.

برخی از مزارع استخراج در این راستا به سیستم انرژی های تجدید پذیر سوئیچ کردند. یکی از این موارد در نروژ واقع شده است که از انرژی برق آبی استفاده می کند. اگرچه، بخش بزرگی از شبکه بیت کوین در حال حاضر براساس انرژی حاصل از سوخت زغال سنگ در چین در حال فعالیت هستند.

https://coiniran.com/?p=34428
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x