ایستگاه خبر

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

کامنت‌های اخیر ایلان ماسک مبنی بر تصمیم تسلا برای فروش یا نگهداری بیت‌کوین‌هایش قیمت این رمز ارز را با 3.7 درصد سقوط به 45،100 دلار رساند. بیت‌کوین هفته‌ی خوبی را تجربه نکرد، زیرا تسلا اخیرا پذیرش این رمز ارز را برای خرید محصولاتش متوقف نموده است.

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

سخنان ماسک در قالب یک کامنت زیر پست توئیتری @CryptoWhale نقش بست. در این توئیت آمده است: «وقتی دارندگان بیت‌کوین در سه ماه آینده بفهمند تسلا تمام دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخته است، به اشتباه سرمایه‌گذاری خود پی می‌برند.» ایلان ماسک درپاسخ نوشت: «واقعا.»

پس از این توئیت، ارزش بیت‌کوین بلافاصله 45،000 دلار شد و حتی تا 44،459 دلار نیز سقوط نمود. اندکی بعد بیت‌کوین توانست با بهبودی مختصر در سطح قیمتی 45،627 دلار معامله گردد که در بازه‌ی 24 ساعته با افت 4.98 درصدی روبرو بوده است.

عطش ماسک برای کامنت گذاشتن

روز گذشته ماسک در توئیت دیگری که توسط Peter McCormack پست شد مجددا کامنت گذاشت. McCormack در توئیت خود از انتقاد بی‌منطق ایلان ماسک از بیت‌کوین و حمایتش از دوج‌کوین نوشت، ماسک نیز در پاسخ مدعی شد: «توئیت‌های منزجر‌کننده‌‌ای از این قبیل تنها انگیزه‌ام را برای حمایت از دوج‌کوین تقویت می‌کنند.»

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

طبق داده‌های CoinDesk 20، پس از این کامنت قیمت دوج‌کوین با 0.45 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به 0.508 دلار رسید. ایلان ماسک در چهارشنبه‌ی گذشته اعلام کرد که شرکت تسلا به‌دلیل نگرانی‌های محیط زیستی دیگر از پرداخت‌های بیت‌کوین برای محصولاتش پشتیبانی نخواهد کرد. این تصمیم قیمت بیت‌کوین را تا 2000 دلار کاهش داد.

در هنگام نگارش این خبر قیمت بیت‌کوین 44,864 دلار بود که طی 24 ساعت گذشته 8.83 درصد افت داشته است.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا