ایستگاه خبر

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

کامنت‌های اخیر ایلان ماسک مبنی بر تصمیم تسلا برای فروش یا نگهداری بیت‌کوین‌هایش قیمت این رمز ارز را با ۳.۷ درصد سقوط به ۴۵،۱۰۰ دلار رساند. بیت‌کوین هفته‌ی خوبی را تجربه نکرد، زیرا تسلا اخیرا پذیرش این رمز ارز را برای خرید محصولاتش متوقف نموده است.

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

سخنان ماسک در قالب یک کامنت زیر پست توئیتری @CryptoWhale نقش بست. در این توئیت آمده است: «وقتی دارندگان بیت‌کوین در سه ماه آینده بفهمند تسلا تمام دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخته است، به اشتباه سرمایه‌گذاری خود پی می‌برند.» ایلان ماسک درپاسخ نوشت: «واقعا.»

پس از این توئیت، ارزش بیت‌کوین بلافاصله ۴۵،۰۰۰ دلار شد و حتی تا ۴۴،۴۵۹ دلار نیز سقوط نمود. اندکی بعد بیت‌کوین توانست با بهبودی مختصر در سطح قیمتی ۴۵،۶۲۷ دلار معامله گردد که در بازه‌ی ۲۴ ساعته با افت ۴.۹۸ درصدی روبرو بوده است.

عطش ماسک برای کامنت گذاشتن

روز گذشته ماسک در توئیت دیگری که توسط Peter McCormack پست شد مجددا کامنت گذاشت. McCormack در توئیت خود از انتقاد بی‌منطق ایلان ماسک از بیت‌کوین و حمایتش از دوج‌کوین نوشت، ماسک نیز در پاسخ مدعی شد: «توئیت‌های منزجر‌کننده‌‌ای از این قبیل تنها انگیزه‌ام را برای حمایت از دوج‌کوین تقویت می‌کنند.»

سقوط بیت‌کوین پس از کامنت‌های اخیر ایلان ماسک!

طبق داده‌های CoinDesk 20، پس از این کامنت قیمت دوج‌کوین با ۰.۴۵ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۵۰۸ دلار رسید. ایلان ماسک در چهارشنبه‌ی گذشته اعلام کرد که شرکت تسلا به‌دلیل نگرانی‌های محیط زیستی دیگر از پرداخت‌های بیت‌کوین برای محصولاتش پشتیبانی نخواهد کرد. این تصمیم قیمت بیت‌کوین را تا ۲۰۰۰ دلار کاهش داد.

در هنگام نگارش این خبر قیمت بیت‌کوین ۴۴,۸۶۴ دلار بود که طی ۲۴ ساعت گذشته ۸.۸۳ درصد افت داشته است.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=45688
دکمه بازگشت به بالا