ایستگاه خبر

دلار در حال غرق شدن در بحران بدهی‌ست، بیت کوین آسوده نشسته

طبق آمار منتشر شده توسط Trading Economics بدهی ملی ایالات متحده‌ی آمریکا برای اولین بار در تاریخ از ۲۴ تریلیون دلار عبور کرد. این مبلغ به معنی بدهی ۷۲۸۸۸ دلاری به ازای هر شهروند ایالات متحده و یا ۱۹۳۸۰۵ دلار به ازای هر مالیات‌دهنده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا در مدت تصدی خود بر این مقام ۴ تریلیون دلار بر بدهی ملی ایالات متحده افزوده است.

طی چند هفته‌ی گذشته و به دنبال همه‌گیر شدن ویروس کرونا، فدرال رزرو شروع به چاپ بی‌سابقه‌ی پول کرد. فدرال رزرو سعی کرده با تزریق ۶ تریلیون دلار نقدینگی تاثیرات مالی بحران کرونا را به حداقل برساند. در میان وضع رو به وخامت بازارهای مالی و اقتصاد فیات‌محور، بیت کوین موفق شد قیمت خود را بدون هرگونه کمک نسبت به شروع سال ۲۰۲۰ تا حدودی بازیابی کند و در زمان نگارش این مطلب به قیمت ۷۳۵۰ دلار معامله می‌شود. این درحالیست که S&P500 نسبت به قیمت شاخص در ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵ درصد و قیمت نفت WTI حدود ۵۸ درصد افت داشت. طبق گزارش بلومبرگ، ویروس کرونا می‌تواند ضرری ۵.۵ تریلیون دلاری به اقتصاد جهان بزند.

در واکنش به افزایش روز افزون بدهی در کشورهای مختلف جهان و وخامت اقتصادی، مکس کیزر، مجری تلویزیون و طرفدار بیت کوین فروش بیت کوین برای به دست آوردن کوپن‌های بدهی فیات را از نظر اخلاقی نادرست دانست. رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی کتاب محبوب «پدر پولدار، پدر فقیر» نیز اخیرا مردم را به روی آوردن به طلا، نقره و بیت کوین و خروج از سیستم پول فیات تشویق می‌کند.

Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=38130
دکمه بازگشت به بالا