ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت کوین رکورد جدیدی ثبت کرد

PlanB،تحلیلگر بیت کوین و خالق مدل Stock-to-Flow (S2F) در توئیت روز دوشنبه خود اعلام کرد که سختی استخراج بیت کوین به بالاترین میزان خود یعنی ۱۷.۶ تریلیون رسیده است. سختی استخراج معادن بیت کوین به میانگین قدرت هش مورد نیاز ماینرها برای بازگشایی یک بلوک تراکنش در شبکه بیت کوین وابسته است.

به طور معمول، تغییرات در سختی از یک حرکت مشابه در نرخ هش پیروی می‌کند؛ مقدار توان محاسباتی‌ای که برای تأمین امنیت شبکه صرف شده است. افزایش سختی اساساً بدان معنی است که اکنون پیروزی در رقابت  توان هش از نظر محاسباتی دشوارتر است.

میزان سختی جدید در روز دوشنبه حاکی از خوش‌بینی ماینرها به ویژه پس از افزایش قیمت اخیر بیت کوین است. با کاهش نرخ هش پس از هاوینگ در ماه می، صحبت‌هایی درباره خروج احتمالی ماینرها از شبکه به ویژه در میان عملیات‌های کوچکتر مطرح شد.

قیمت راکد BTC همچنین به این معنی بود که ماینرها ممکن است در سودآوری با مشکلاتی روبرو شوند. با این حال، با وجود مشکلات، فعالان کلان استخراج در آمریکای شمالی به طور مرتب با خرید سخت افزار بیشتر از تولیدکنندگان عمده مانند Bitmain و MicroBT، ظرفیت خود را گسترش می‌دادند.

چین هنوز اکثریت بازار استخراج بیت کوین را کنترل می کند اما کشورهایی مانند ایالات متحده، قزاقستان و ایران در حال افزایش فعالیت‌های استخراج بیت کوین هستند. اخیراً، دولت ایران نیروگاه‌ها و ماشین‌آلات فعال در استخراج بیت کوین را تأیید کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40853
دکمه بازگشت به بالا