ایستگاه خبر

رکوردهای جدید بازار مشتقات بیتکوین با قیمت‌های صعودی

داده‌های ارائه شده توسط The Block نشان می‌دهد در حالی قیمت بیتکوین با اوج قیمت آن در سال 2017 و 2018 برابری می‌کند، بازار اختیارات و قراردادهای آتی مربوط به آن به سطوح بالای بی‌سابقه‌ای رسیده است.

در حال حاضر این رمزارز با قیمت تقریبی 18200 دلار خرید و فروش می‌شود. در واقع قیمت این رمزارز برای اولین بار پس از دسامبر 2017، به بالای 18 هزار دلار رسیده است. ارزش بازاری این رمزارز 334 میلیارد دلار است که این یک رکورد جدید به حساب می‌آید.

سرعت گرفتن این رشد قیمت از ابتدای ماه موجب شده رغبت به بازارهای اختیار معامله و قرارداد آتی بیتکوین به شدت افزایش یابد. کل قرارداد‌های باز (کل قراردادهای آتی یا اختیارمعاملۀ مرتبط به یک تعهد که هنوز معوق هستند یعنی به تاریخ تحویل نرسیده اند) به رقم بالای 6.29 میلیارد دلار رسیده است.

گروه بورس کالای شیکاگو (CME) که در اوج قیمتی سال 2017 قرارداد‌های آتی بیتکوین را راه‌اندازی کرد اکنون با 975.5 میلیون دلار قرارداد باز، شاهد رشد چشمگیری بوده است.

البته این جای شگفتی ندارد که مقدار کل قراردادهای آتی باز همگام با قیمت بیتکوین تغییر کند، چرا که ارزش قرارداد‌های آتی مورد معامله به صورت مستقیم با قیمت کالای پایه گره خورده است.

بازار اختیارات معامله بیتکوین نیز به سطوح تازه‌ای دست پیدا کرده است. کل اختیارات باز در این بازار در روز دوشنبه به 3.8 میلیارد دلار رسید. شرکت Deribit که یکی از مهره‌‌های اصلی در بازار اختیارات بیتکوین است، دیروز، 17 نوامبر، اختیارات معامله باز بیتکوین در این بستر معاملاتی در کل ارزشی معادل 3 میلیارد دلار داشته‌اند.

بیشتر بدانیم: بیت کوین چیست | راهنمای جامع + ویدیو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا