ایستگاه خبر

گزینه احتمالی خزانه‌داری ایالات متحده یکی از منتقدان بیت کوین است!

براساس گزارش وال استریت ژورنال، رئیس سابق فدرال رزرو، جانت یلن، یکی از منتقدان بیت کوین ، می‌تواند وزیر بعدی خزانه‌داری شود. رئیس جمهور منتخب جو بایدن یلن را برای این سمت معرفی کرده است.

انتقاد یلن از بیت کوین
در صورت تأیید یلن، او اولین زنی خواهد بود که سمت وزیر خزانه‌داری را بر عهده دارد. وی همچنین اولین کسی خواهد بود که سه تا از بزرگترین تنظیم‌کننده‌های مالی دولت ایالات متحده را اداره می‌کند: خزانه داری، فدرال رزرو و شورای مشاوران اقتصادی.

با این حال، یلن به دلیل دیگری—مقاومت در برابر بیت کوین— و به عنوان یکی از منتقدان بیت کوین در میان جامعه کریپتو شهرت یافته است.

در سال ۲۰۱۸، وی اظهار داشت که به دلیل استفاده از آن در فعالیت‌های غیرقانونی، طرفدار بیت کوین نیست. وی همچنین در سال ۲۰۱۷ گفته. بود که بیت کوین یک دارایی سوداگرانه است و ذخیره ارزش ثابتی نیست.

مخالفت وی با رمزارزها ممکن است موضع دائمی نباشد. یلن در سال ۲۰۱۸ هدیه بیت کوین از یک کارآفرین رمزارز دریافت کرد و آن را با کمال میل پذیرفت. وی همچنین اذعان کرده است که گزینه‌های زیادی برای بیت کوین وجود دارد.

آیا دولت موضع خود را تغییر خواهد داد؟
موضع یلن در مورد بیت کوین با دیگر رهبران دولت تفاوت چندانی ندارد. استیون منوچین، که هم اکنون وزیر خزانه‌داری است، از سال ۲۰۱۹ موضع سختگیرانه‌ای نسبت به رمزارزها شده اتخاذ کرده است.

او مانند یلن خاطرنشان کرد که استفاده از بیت کوین در فعالیت‌های جنایی و نوسان قیمت آن هنوز از موضوعات قابل توجه است.

در همین حال، جروم پاول، که در حال حاضر رئیس فدرال رزرو است، نظرات مختلفی در مورد رمزارز ابراز کرده است. در سال ۲۰۱۹، وی اظهار داشت که «هیچ کس از [بیت کوین] برای پرداخت استفاده نمی‌کند» و این سکه در بهترین حالت یک ذخیره ارزش‌سنجی مانند طلا است. از طرف دیگر، پاول حمایت خود را از Stablecoins، یک فورک مجاز اتریوم و حتی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) ابراز کرده است.

با توجه به اینکه دولت ایالات متحده جنبه‌های مختلفی دارد، مشخص نیست که اگر و هنگامی که یلن ریاست خزانه‌داری را به عهده بگیرد، اوضاع چگونه تغییر خواهد کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42205
دکمه بازگشت به بالا