ایستگاه خبر

آیا پیش‌بینی مدل S2F برای قیمت ۷۲۰۰۰ دلاری بیت کوین تا پایان هفته اتفاق می‌افتد؟

مدل بدنام انباشت به جریان (مدل S2F) که کاملاً جهت حرکت بیت کوین را تا اصلاح عظیمی که در ماه می و ژوئن شاهد بودیم پیش‌بینی می‌کرد، نشان می‌دهد که اولین ارز دیجیتال در این هفته به ۷۲۰۰۰ دلار خواهد رسید، اما بعید است که این اتفاق بیفتد.

مشکل اصلی مدل S2F

پیش از این، یک تحلیلگر Fidelity توضیح داد که چرا مدل S2F دیگر دقیق نیست و در آینده نیز نخواهد بود. منبع اصلی پیش‌بینی S2F، کمیاب بودن دارایی است، که نمی‌تواند به تنهایی قیمت را به‌ویژه در بازارهای مدرن افزایش دهد.

Bitcoin S2F

در مورد بیت کوین، باید پذیرش را به کمیابی اضافه کنیم تا نتایج بهتری ببینیم. متأسفانه، محاسبه دقیق نرخ پذیرش فناوری در آینده تقریباً غیرممکن است، حتی اگر آن را با فناوری‌های مشابه مانند دستگاه‌های تلفن همراه یا اینترنت مقایسه کنیم.

انحراف فعلی از مدل قیمت یکی از بزرگترین انحرافاتی است که بازار در تاریخ وجود خود دیده است، که نشان می‌دهد دیگر نمی‌توان از مدل انباشت به جریان برای تعیین سطوح قیمتی آینده بیت کوین استفاده کرد.

ناتوانی در قدرت خرید بیت کوین

دلیل اینکه چرا بعید است پیش‌بینی قیمت S2F اتفاق بیفتد را می‌توان اینطور توجیه کرد که معامله‌گران خرده‌فروش به تنهایی نمی‌توانند قیمت این طلای دیجیتال را به اندازه‌ای که مدل نشان می‌دهد، بالا ببرند. سرمایه‌گذاران نهادی پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال، حدود ۵۰۰ میلیون دلار دارایی BTC را فروخته‌اند.

هنوز مشخص نیست که سرمایه‌گذاران نهادی چه زمانی به بازار ارزهای دیجیتال باز می‌گردند، به خصوص پس از شکست در بازار وام‌دهی و استقراض اتریوم که باعث سیل عظیمی از لیکوئیدیتی شد. پس از سقوط اتر به زیر ۹۰۰ دلار، شرکت‌هایی مانند ۳AC، سلسیوس و بسیاری از بنیادها مجبور شدند فعالیت خود را متوقف کنند.

پیشنهاد مطالعه:‌ تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱ تیر) – تسلیم گسترده سرمایه‌گذاران در مقابل ادامه روند کاهشی قیمت بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57391
دکمه بازگشت به بالا