ایستگاه خبر

واکنش بیت‌کوین به واکسن کرونای روسی!

اصلاح پیش‌بینی شده برای بیت‌کوین در حال رخ دادن است. اما معامله‌گر معروف جانی مو  Jonny Moe  معتقد است این اصلاح نشانه اتمام بازار گاوی برای رمز ارزها نیست.

به گزارش خبرگزاری بیت‌کوینیست، جانی پیش بینی کرده است که بازار صعودی برای بیت‌کوین پس از اینکه مبادله‌گران حرفه‌ای سودهای کوتاه مدت خود در قیمت ۱۲ هزار دلار را برداشت کنند، دوباره از سرگرفته خواهد شد. او دلیل کاهش قیمت اخیر بیت‌کوین را اصلاح کوتاه مدت می‌داند و معتقد است این بخشی از الگوی مثلثی صعودی بیت‌کوین است. او از لحاظ تکنیکال روند بلند مدت بیت‌کوین را صعودی می‌داند.

چیزی که چارت به ما نشان می‌دهد یک فشار خرید شفاف است. این به عنوان یک نقطه حساس تاریخی است که وعده بازگشت به خط مقاومت ۱۲ هزار دلار را در آینده نزدیک می‌دهد. اگرچه شکست در خط حمایت کنونی می‌تواند به معنای نزول بشتر به محدوده ۱۰۵۰۰ دلار تلقی شود.

ادعای جانی به نظر معتبر است. مخصوصا وقتی که شواهد دیگری غیر از مباحث تکنیکال نیز موجود است. بیت‌کوین محتاطانه مانند سایر بازارها در حال رشد است.

آخرین سقوط بیت‌کوین مربوط به زمانی بود که طلا سقوط قیمتی شدیدی را از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۲۰۷۵ دلار برای هر انس تجربه می‌کرد. در آن زمان تقاضا برای دارایی‌های امن کاهش یافته بود.

اکنون نیز پیش‌بینی می‌شود با پخش خبر دستیابی روسیه به واکسن کرونا تقاضا برای دارایی‌های پر ریسک افزایش یابد. روندی که احتمالا باعث کاهش قیمت طلا خواهد شد.

نکته مهم خبر دستیابی روسیه به واکسن کرونا می‌تواند این باشد که تقاضا برای فروش طلا افزایش یابد و سرمایه‌گذاران شروع به خرید سهام‌هایی با ریسک بالاتر نمایند. اگرچه این یک استراتژی پر ریسک است اما اگر فردی در موقعیت سود است، عمل عاقلانه ای است.

وضع برای بیت‌کوین نیز مشابه طلاست. سود و زیان این بازار با طلا همبستگی ویژه‌ای دارد. در زمان حاضر همبستگی طلا و بیت‌کوین خیره کننده است. به این معنا که احتمالا قیمت بیت‌کوین نیز تحت تاثیر کاهش قیمت طلا  قرار خواهد گرفت.

با این حال روند بلند مدت طلا صعودی پیش بینی می‌شود. کارشناسان معتقدند طلا به زودی رالی قیمتی خود را از سر خواهد گرفت. درست همانند بیت‌کوین که پس از این اصلاح قیمتی روند گاوی خود را از سر خواهد گرفت.

بیشتر بخوانیم: تاریخ پول، از فردریش هایک تا ناکاموتو

https://coiniran.com/?p=40642
دکمه بازگشت به بالا