ایستگاه خبر

بررسی اجمالی روی تمام نودهای شبکه نشان از پیشرو بودن Bitcoin Core دارد

به نظر می رسد که مسائل در رابطه با نودها آن طور که در ابتدا به نظر می رسید سفید و سیاه نیست. یک نمودار جدید نشان می دهد که بیش از 93درصد از نودهای شبکه از Bitcoin Core حمایت می کنند. همه این نودها به طور فعال برای SegWit سیگنال دهی نمی کنند اما روند کلی را نباید نادیده گرفت. این آماری جالب و سزاوار توجه بیشتر است.

شبکه بیت کوین نودهایی به مراتب بیشتر از آنچه مردم تصورش را می کنند دارد. در واقع حتی چند نوع نود شبکه وجود دارد که تا به حال به ندرت از آنها یاد شده است. نودهای Breadwallet و Bitcoin wallet for Android (کیف پول بیت کوین برای اندروید)  و همچنین Bitcoin Knots تنها چند نمونه هستند. هرچند این موارد نه SegWit و نه Bitcoin Unlimited را حمایت نمی کنند اما این بدان معنا نیست که می توان آنها را نادیده گرفت. در واقع تمام این ها برای اکوسیستم ارزشمند هستند.

اکثر مردم تنها به تعداد نودهای Segwit و BU علاقه مند هستند. به نظر می رسد 1411 نود مطابق با BU وجود دارد که تعداد قابل توجهی است. علاوه بر این، 251 نود Bitcoin Classic وجود دارد. در حالی که این اعداد به نظر بسیار بزرگ می آیند، در مقایسه با کل نودهای Bitcoin Core ناچیز محسوب می شوند. بر خلاف تصور مردم، حدود 53310 نودِ Bitcoin Core تا به امروز در حال فعالیت هستند. این یعنی 93.22 درصد از تمام نودهای شبکه از Bitcoin Core حمایت می کنند.

هرچند این بدان معنا نیست که تمام این نودها به طور فعال در حال سیگنال دادن برای Segwit هستند. در مقابل، به نظر می رسد در حال حاضر یک گروه اقلیت در حال دادن این سیگنال هستند.

تعجب برانگیز نیست که این اعداد بتواند باعث کم اهمیت نشان داده شدن اعداد BU شود. بسیاری از نودها هنوز از این پروژه حمایت نمی کنند. در حالی که برای استخراج کنندگان بزرگ، ساختن مزارع (farm) نود کار سختی نیست، این اعداد هنوز نشان می دهند که Core راه درستی برای انتخاب است. این نمودار همچنین پتانسیل تلاش متمرکزسازی مزارع نود را نشان می دهد، که این موضوع نشانه ی خوبی نیست.

اگر تمام این نودهای دیگر در شبکه برای حمایت از Segwit سیگنال دهند، همه چیز بسیار متفاوت خواهد بود و دوباره این بر عهده استخراج کنندگان خواهد بود که آن ها نیز در نهایت حمایت خود را نشان دهند. تا زمانی که آستانه فعال سازی به 95درصد برسد وضعیت کنونی ادامه خواهد داشت. واحدهای اندازه گیری این چنینی قاعدتا جذاب هستند اما راهی برای رهایی از این بن بست اکوسیستم نشان نمی دهد، اما این را نشان می دهد که چیزهای بیش از آنچه که به چشم می خورد در اکوسیستم بیت کوین وجو دارد که بسیار حائز اهمیت هستند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via newsbtc

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا