ایستگاه خبر

جهش بیت کوین به ۳۳ هزار دلار!!‌ آیا به زودی باید در انتظار بیت کوین ۵۰ هزار دلاری باشیم؟

بیت کوین در اوایل سپتامبر سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ هزار دلار معامله می‌شد و تا سه هفته پیش یعنی ۱۶ دسامبر از آستانه‌ی ۲۰ هزار دلار عبور نکرد. این رمزارز روز بعد از کریسمس از مرز ۲۸۰۰۰ دلار عبور کرد، در ماه دسامبر تقریباً ۵۰٪ جهش یافت و روز شنبه حدود ۹٪ دیگر بر قیمت خود افزود! حالا، سرمایه بیت کوین بالای ۵۷۰ میلیارد دلار است. بعضی از تحلیلگران می‌گویند به زودی باید در انتظار بیت کوین ۵۰ هزار دلاری باشیم.

گلن گودمن، نویسنده فعال در حوزه مالی، ماه گذشته از طریق ایمیل به فوربس گفته بود: «تاریخ به افرادی که در بالاترین سطح جدید خرید می‌کنند هشدار می‌دهد. من به چشم‌انداز بلند مدت بیت کوین خوشبین هستم. چهار سال پیش وضعیت مشابهی را در روند صعودی بیت کوین داشتیم، اما فقط دو هفته بعد قیمت آن بیش از یک سوم سقوط کرد.»

باید منتظر چه بود؟
نیکولاس پله کانوس، رئیس تجارت در شرکت رمزنگاری NEM پیش‌بینی کرده است که بیت کوین تا روز ولنتاین می‌تواند تا ۵۰ هزار دلار افزایش یابد. در اواسط ماه دسامبر، اسکات مینرد، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Guggenheim Investments، به بلومبرگ گفت که بیت کوین «در نهایت باید به حدود ۴۰۰،۰۰۰ دلار برسد.»

پشت پرده‌ی این افزایش قیمت
رمزارزهای دیگر، مانند اتریوم و لایت کوین، در سال ۲۰۲۰ نیز سود سه رقمی کسب کرده‌اند. یکی از عوامل حیاتی این جهش‌ها افزایش سرمایه‌گذاری سازمانی در ارز دیجیتال است. در ماه نوامبر، مدیر صندوق بریتانیایی Ruffer Investment Management، که بیش از ۲۷ میلیارد دلار دارایی را کنترل می‌کند، حدود ۷۴۵ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد. ماه قبل، پی پال گفت که این امکان را به مشتریان می‌دهد که رمزارزها را مستقیماً در حساب‌های پی پال خود نگه‌داری و معامله کنند. در ماه دسامبر، شرکت بیمه زندگی ماساچوست ۱۰۰ میلیون دلار رمزارز برای حساب سرمایه‌گذاری عمومی خود خریداری کرد. مدیر اجرایی بیت کوین و رمزارز CoinCorner دنی اسکات ماه گذشته به فوربس گفت: «در حالی که به پایان سال نمادین بیت کوین رسیده‌ایم، من فقط می‌توانم رشد مثبت بیشتری را در سال ۲۰۲۱ ببینم.» با این حال، طبق گفته Fortune، بیت کوین «سابقه درازی در بی‌ثباتی دارد» و «بیشتر ناظران انتظار دارند که دیر یا زود این روند صعودی با افول روبرو شود. اولین افزایش بزرگ قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد و به حدود ۲۰ هزار دلار برای هر بیت کوین صعود کرد، اما در طی ۱۲ ماه بعدی بیش از ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42916
دکمه بازگشت به بالا