ایستگاه خبر

سه هفته تا بزرگترین افزایش اندازه بلاک بیت کوین کش (انشعاب سخت)

در اندکی بیش از سه هفته آینده، انشعاب سخت شبکه بیت کوین کش (BCH) با ارتقاء اندازه بلاک به 32 مگا بایت، ایجاد می گردد. با ما همراه باشید.

در اندکی بیش از سه هفته آینده، انشعاب سخت شبکه بیت کوین کش (BCH) با ارتقاء اندازه بلاک به ۳۲ مگا بایت، ایجاد می گردد و نیز ویژگی های جدید دیگری به پروتکل خود اضافه می کند. در حال حاضر با انتشار کد های جدید توسط تیم های توسعه دهنده، کل جامعه ی بیت کوین کش برای این ایجاد تغییر در اجماع آماده می شود. همزمان، کاربران و مهیا کنندگان زیر ساخت ها جهت ارتقاء پیاده سازی گره های کاملِ خود در حال اقدام هستند.

بزرگ ترین افزایش اندازه بلاک در تاریخ شبکه بیت کوین

بزرگ ترین افزایش اندازه بلاک در تاریخ شبکه بیت کوین
Largest Block Size Increase Ever

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری news.bitcoin، رمزارز غیر متمرکز بیت کوین کش و شبکه مربوط به آن، حدودا در ۱۵ ماه می سال ۲۰۱۸ در ساعت ۱۲:۰۰ ارتقاء داده می شود. روش Median Time Past  یا MTP این تغییر اجماع را کلید می زند. از آنجایی که افزایش اندازه ی بلاک به ۳۲ مگابایت، بزرگ ترین افزایش در نوع خود در فضای رمزارز ها می باشد، طرفداران بیت کوین را بسیار هیجان زده کرده است.

این افزایش اندازه، توسعه دهندگان را قادر به حفظ تداوم توان عملیاتی تراکنش برای میلیارد ها نفر در سراسر دنیا می کند؛ ضمن آن که هر فردی از کشور های در حال توسعه از عهده پرداخت هزینه های مربوطه بر می آید. بر اساس آمار و ارقام حال حاضر، تراکنش با بیت کوین بیش از ۱۰.۷۳ برابر گران تر از معاملات با بیت کوین کش می باشد. افزایش اندازه بلاک ۳۲ مگابایتی بیت کوین کش در ماه آینده، فضای کافی برای معاملات سال های آتی را فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید: انشعاب در بهار ۲۰۱۸ برای Bitcoin Cash

قرارداد های هوشمند و توکنیزه کردن در راه هستند

قرارداد های هوشمند و توکنیزه کردن در راه هستند
Tokenization and Smart Contracts Are Coming

علاوه بر افزایش عظیم اندازه این بلاک، زنجیره بیت کوین کش ویژگی های دیگری را به وجود می آورد که موجب ایجاد خوشنودی و هیجان در جامعه بیت کوین کش می گردد. به عنوان مثال، تیم های توسعه دهنده بیت کوین کش برخی کد های OP و همچنین یک داده سایز بزرگ تر OP_Return را نیز اضافه نموده است.

این ارتقاء بیت کوین کش را با انواع مختلفی از ویژگی های مهم و قوی نظیر توکنیزه کردن و توانایی برنامه ریزی قرارداد های هوشمند به وسیله زنجیره بیت کوین کش، تقویت می کند. توسعه دهندگان بیت کوین کش قادر خواهند بود تا به جای استفاده از یک پلتفرم جداگانه نظیر اتریوم یا پلتفرم طرف مقابل قرارداد، اقدام به ایجاد کوین های نماینده یا نشانگری نمایند که قابلیت پشتیبانی توسط کلیه افراد را دارا باشد.

پس از انشعاب سخت و برخی توسعه های جامعه، مسائلی همچون اوراق قرضه، سهام، فلزات گران بها، کالا ها و کلیه موضوعات حقیقی یا مجازی، قادر خواهند بود که توسط کوین های نشانگر پشتیبانی شده بیت کوین کش باز نمایی شوند. عملکرد این قرارداد هوشمند، باعث می شود زنجیره بیت کوین کش فعالیت های خودکاری نظیر توزیع این توکن در بین فرزندان و یا همسر فرد در زمان های آینده را برنامه ریزی کند.

بیشتر بخوانید: انشعاب سخت اتریوم: آیا کاربران از آن پشتیبانی می کنند؟

آمادگی برای ارتقاء

بسیاری از گره های موجود از میان ۱۷۷۶ گره تکمیل شده عمومی بیت کوین کش که در ۴۲ کشور جهان از مشتری های ABC (ABC client) استفاده می کنند، ارتقاء به آخرین نسخه منتشر شده از ABC که شامل تغییرات مورد نیاز در ۱۵ ماه می است را آغاز کرده اند. در حال حاضر با توجه به اطلاعات گره ها، بیت کوین ABC میزان ۶۲ درصد از شبکه بیت کوین کش را نمایندگی می کند؛ این موضوع در حالی است که بیش از ۵۸ درصد از این گره ها به نسخه شماره ۱۷ بیت کوین ABC ارتقاء یافته اند.

سایر کلاینت هایی که شبکه بیت کوین کش را نمایندگی می کنند شامل Bitprim،XT ،Parity و Unlimited می باشند.

به نظر می رسد تیم توسعه دهنده مشتریان Parity در هفته جاری تغییرات لازم کد ها را بر روی وب سایت Github اعمال خواهند کرد. پیاده سازی نسخه ۱.۳.۰.۰ بیت کوین کش Unlimited برای پذیرش تغییرات مورد توافق آماده گردیده است و که در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد.

بیشتر بخوانید: مروری بر انشعابات جدید (bitcoin Diamond، Super bitcoin و Bitcore)

تیم توسعه دهنده BU توضیح می دهد:

این پیاده سازی بیت کوین کش که با آخرین انشعاب سخت مورخه ۱۵ می ۲۰۱۸ سازگار است، شامل بلاک های ۳۲ مگابایتی، داده های OP_RETURN گسترده و کد های اضافی دیگر می باشد.

آمادگی برای ارتقاء
Prepping for the Upgrade

مشتریان بیت کوین کش XT نیز پیاده سازی گره کامل خود را به روز کرده و آخرین نسخه آن را به صورت عمومی منتشر نموده اند که حد مجاز تغییرات مورد توافق اندازه ۳۲ مگابایتی را اعمال می کند. تغییرات منتشر شده XT حمایت از پروتکل ماه می بیت کوین کش و نسخه پیش فرض Cashaddr را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: حمله ۵۱%، Verge را مجبور به انشعاب سخت نمود

افزایش ویژگی های در دسترس بیت کوین کش پس از ارتقاء

همان ‌طور که در سال گذشته جامعه بیت کوین کش تجدید نظر موفقیت آمیز تغییرات الگوریتم تنظیم سختی مشهور به «DAA» را در کنار آدرس شماره تسلسل Base32 تکمیل کرد، به نظر می رسد که طرفداران بیت کوین کش دارای آمادگی برای به روز رسانی موعود می باشند.

به روز رسانی ۳۲ مگابایتی و باز فعال سازی کد های Op ساتوشی در ماه می اتفاق می افتد. در ادامه این تغییرات، علاقه مندان به بیت کوین کش کماکان آماده نو آوری بیشتری پس از تکمیل این تغییرات می باشند. به عنوان مثال، تیم بیت کوین ABC در حال کار بر روی تعهد تغییرات UTXO بوده و توسعه دهندگان بیت کوین ABC و XT نیز در حال همکاری برای یک DAA که از الگوریتم کنترل PID استفاده کند هستند.

تیم توسعه BU در میانه ی مسیر تحقیق و آزمایش بر روی یک روش بلاک جدید به نام Graphene می باشد که قرارداد های باینری یا دوگانه را به وسیله بررسی صحت داده های op تأیید می کند.

بیشتر بخوانید: مونرو (Monero) و تبدیل آن به چهار پروتکل مختلف بعد از انشعاب اخیر

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


source & image

https://coiniran.com/?p=20431
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x