ایستگاه خبرمقالات عمومی

آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است

به مناسبت انشعاب سخت بیت کوین کش و روبرو شدن کاربران و طرفداران آن با دو نسخه جدید بوجود آمده، نگاهی به مهمترین عوامل این اتفاق می اندازیم.

به مناسبت انشعاب سخت بیت کوین کش و روبرو شدن کاربران و طرفداران آن با دو نسخه جدید بوجود آمده، نگاهی به مهمترین عوامل این اتفاق می اندازیم.

بحث روی اندازه بلوک

اواسط سال ۲۰۱۵، بلوک های بیت کوین شروع به پر شدن کردند و این روند تا بیش از یک سال ادامه داشت. این مساله به افزایش هزینه تراکنش هایی که در یک مدت زمان معقول انجام شود، منجر می گردید. تعدادی از توسعه دهندگان راه حل هایی برای این مشکل پیشنهاد دادند. ساده ترین راه حل، افزایش سایز بلوک ها بود اما دیگر توسعه دهندگان به آن به چشم یک راه حل نگاه نمی کردند و استدلال می کردند که این کار باعث حجیم و ناکارا شدن بلاک چین می شود. راه حل دیگر زنجیره های جانبی بود که با شبکه لایتنینگ و محصولات مشابه، هم راستا بودند.

آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است
bitcoin cash hard fork how did we get here/ Source

بحث شدیدی میان دو گروه درمورد افزایش اندازه بلوک به راه افتاده بود و کاربران بسیاری در این میان گیر افتاده بودند. یک گروه طرفدار حفظ سایز یک مگابایتی بلوک بود و گروه دیگر طرفدار افزایش سایز. تا اینکه Gavin Andresen، بیت کوین را در فوریه ۲۰۱۶ منشعب کرد و تلاش کرد تا سایز بلوک ها را افزایش دهد. Mike Hearn توسعه دهنده دیگر بیت کوین نیز در نهایت ناامید شد و تیم توسعه بیت کوین را ترک کرد و تمام کوین هایش را فروخت.

بیشتر بخوانید: کاهش یا افزایش اندازه بلاک بیت کوین؟

تقسیم کار واضحی میان تاجران، توسعه دهندگان و استخراج کنندگان بیت کوین نسبت به آنچه باید روی شبکه انجام می دادند وجود داشت. بیت کوین کلاسیک و دیگر تلاش ها برای منشعب کردن شبکه و افزایش سایز بلوک اساسا شکست خورده بودند. از اواخر سال ۲۰۱۶ بحث جدی در مورد انشعاب سخت شروع شد و در کنفرانس بیت کوین در چین، بیت کوین ABC ساخته شد.

ورود Craig Wright

آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است
bitcoin cash hard fork how did we get here/ Source

از همان زمانی که او ادعای ساتوشی ناکاماتو بودن را شروع کرد، در بحث افزایش اندازه بلوک ها نیز بسیار فعال بود. طرفداران افزایش اندازه بلوک نیز خوشحال بودند که او به عنوان حامی جدید و با جلب توجه عظیم رسانه ای به نفع آنها صحبت می کند. او به سرعت با Roger Ver و Calvin Ayre، دو نفر از طرفداران افزایش سایز بلوک، دوست شد.

بیشتر بخوانید: Wu مدیر Bitmain: تلاش جامعه بیت کوین کش برای از دور خارج کردن CSW

ورود BIP91

در طول توسعه بیت کوین هیچ افزایش اندازه بلوکی صورت نگرفته بود و Jihan Wu، هم بنیانگذار Bitmain، و شرکتش با یک طرح جلب پشتیبان برای انشعاب بیت کوین در رابطه با BIP91، و بدون افزایش سایز بلوک ها، SegWit را فعال کرده بودند. هدف BIP91 جلوگیری از تقسیم شبکه، به وسیله سازگار کردن BIP148 و سگویت است. Roger Ver و عده ای از تاجران صراحتا از انشعاب حمایت می کردند و در ماه آگوست، بیت کوین کش متولد شد. به سرعت مشخص شد که بسیاری از استخراج کنندگان به زنجیره قدیمی بیت کوین وفادار ماندند، اما با گذشت زمان، بیت کوین کش جامعه استخراج کنندگان خود را توسعه داد. قیمت بیت کوین کش در ابتدا به سطح قیمت بالایی رسید و سپس سقوط شدیدی را تجربه کرد و در نهایت به حالت عادی بازگشت.

تنها یکسال پس از پایه گذاری بیت کوین کش به عنوان یک بلاکچین مجزا، چیز های زیادی در آن تغییر کرد. برای مثال، ساختار آدرس دهی آنها به طور چشمگیری با بیت کوین متفاوت است. همچنین، سایز بلوک ها بدون هیچ مانعی ابتدا به ۸ مگابایت و سپس به ۳۲ مگابایت افزایش یافت.

بیشتر بخوانید: انشعاب سخت و موفق بیت کوین کش: افزایش سایز بلاک از ۸ به ۳۲ مگابایت

بیت کوین کش SV و بیت کوین کش ABC

همانطور که گفتیم، بیت کوین ABC در کنفرانس بیت کوین در چین در سال ۲۰۱۷ تشکیل شد. آنها پس از انشعاب با مجموعه ای مجزا از بیت کوین SV تغییرات را ادامه می دهند.

SV توسط Coingeek، بزرگ ترین استخر استخراج بیت کوین کش و همچنین Calvin Ayre، میلیاردر و صاحب یکی دیگر از استخر های بزرگ استخراج، حمایت می شود. بیت کوین ABC نیز حمایت Bitmain، Roger Ver و چندین صرافی را به همراه دارد. اختلاف اولیه بین دو زنجیره چیزیست که بیت کوین ABC به آن به عنوان ارتقاء پروتکل برای سهولت تراکنش با قرارداد های هوشمند نگاه می کند. چیزی که بیت کوین SV ارائه می دهد شامل چنین چیزی نیست، در عوض چهار آپکد (کد های مربوط به دستورالعمل های واحد پردازشی یا CPU) ارائه می کند و سایز بلوک ها را به ۱۲۸ مگابایت افزایش می دهد.

آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است
bitcoin cash hard fork how did we get here/ Source

چه در پیش روست؟

آینده برای هر دو کوین بسیار نامطلوب به نظر می رسد. به طور جداگانه، مشاهده می شود در صرافی هایی که از قبل این کوین ها را لیست کرده بودند، ارزش بازار بیت کوین کش را تقسیم کرده ولی هیچ کدام از ۳۰۰ دلار عبور نکرده است. بیت کوین کش هرگز کمتر از ۴۰۰ دلار قیمت گذاری نشده بود.

با وجود امکان نادرستی پیش بینی ها، ولی از آنجایی که اقتصاد بزرگ قدرتمند نیز هست، احتمالا توکن ABC نسبت به توکن SV بیشتر مورد معامله قرار گیرد. از طرفی، جامعه رمز ارز ها بسیار سخاوتمند است، بنابراین ممکن است با گذشت زمان هر دو کوین از اهمیت یکسانی برخوردار شوند. بیت کوین SV با بلوک های بزرگ تر و آنچنان که Craig Wright در مصاحبه اخیرش عنوان کرده؛ تغییراتی که بیت کوین در طول این سال ها به کد خود اضافه کرده، ادامه خواهد داد. بیت کوین ABC اما، همچنان بر بهبود سرعت تراکنش ها و معرفی مفهوم قرارداد های هوشمند کارا تمرکز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: مسابقه اکسچنج اکسیر همزمان با اضافه شدن بیت کوین کش در این پلتفرم

 توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

 

https://coiniran.com/?p=25860
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x