ایستگاه خبر

انشعاب در پیش رو برای بیت کوین کش

Bitcoin Cash و برنامه ریزی برای انشعاب سخت 32 مگابایتی؛ با کوین ایران همراه باشید.

توسعه دهندگان بیت کوین ABC در طی هفته جاری به طور رسمی از پیش بینی یک هارد فورک (انشعاب سخت) برای شبکه بیت کوین کش در ۱۵ مِی ۲۰۱۸ خبر دادند. علاوه بر بیانیه ای که از جانب تیم توسعه منتشر شده است پایگاه کد در نظر گرفته شده برای Bitcoin ABC 0.17.0 نیز با قواعد اجماع جدید در دسترس قرار گرفته است.

هارد فورک دوباره (انشعاب سخت) بیت کوین کش در بهار سال جاری

به گزارش کوین ایران به نقل از وب سایت بیت کوین (Bitcoin.com)، بیت کوین کش در ۱۵ مِی ۲۰۱۸ فورک دیگری را تجربه خواهد نمود و قواعد اجماع پروتکل ها تغییر خواهد کرد. Amaury Séchet به عنوان رهبر تیم توسعه دهنده Bitcoin ABC اهداف مربوط به این فورک را چند ماه پیش آشکار کرده بود. علاوه بر این، Séchet در توضیحات خود از سهولت انجام این فورک در سال جدید و دلایل اصلی این فورک نیز پرده برداشته بود. هفته جاری نیز تیم توسعه ABC نسخه ۰.۱۷.۰ را منتشر نمود که شامل کد هایی برای تغییر قواعد اجماع شبکه بیت کوین کش بود.

هارد فورک (انشعاب سخت) در پیش رو برای بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

Source

۱۵ مِی برای فعال سازی این تغییرات تعیین شده است، ولی بلوک مشخصی برای این هارد فورک در نظر نیست. همانند زمان ایجاد بیت کوین کش و آخرین فورکی که در ماه نوامبر اتفاق افتاد، قواعد اجماع با استفاده از روش Median Time Past (MTP) تغییر خواهند کرد. بنابراین در روز سه شنبه، ۱۵ می ۲۰۱۸ و راس ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ به وقت زمان جهانی هماهنگ شده (UTC) این فورک انجام می شود و زمانی که MTP بر روی آخرین ۱۱ بلوک مساوی یا بزرگ تر از ۱,۵۲۶,۴۰۰,۰۰۰ اعمال شود بلوک بعدی هارد فورک را فعال خواهد نمود.

افزایش اندازه بلوک به ۳۲ مگابایت و افزوده شدن کد های عملیات

با توجه به توضیحات تیم توسعه دهنده، هر کسی که نود ABC را اجرا می نماید باید در اسرع وقت گره خود را با نسخه ۰.۱۷.۰ یا نرم افزار های سازگار دیگر به روز رسانی نماید. تیم توسعه دهنده ABC اعلام کرده است که تیم های دیگر می‌توانند نظرات متفاوتی داشته باشند ولی این تیم از آمادگی لازم برای همکاری با دیگر تیم ها برخوردار است. Bitcoin ABC در حال حاضر قواعد جدید و فعال سازی آن ها را تست می کند و شبکه تست به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین آخرین اعلامیه این تیم جزئیات تغییرات مهم در نرم افزار جدید را شرح داده است:

افزایش حداکثر اندازه بلوک به ۳۲ مگابایت قابل توجه ترین تغییر این نرم افزار خواهد بود. همچنین چندین کد عملیاتی بیت کوین اسکریپت نیز به نرم افزار اضافه شده یا دوباره فعال خواهند شد.

برای این هارد فورک (انشعاب سخت) هیچ گونه نگرانی وجود ندارد

تیم توسعه دهنده توضیحاتی در مورد صحبت با اکسچنج های اصلی و ارائه دهندگان کیف های ارز های رمزنگاری شده متأثر از به روز رسانی ۱۵ مِی ارائه داده اند. این تیم تأکید می کند که اجتماع بیت کوین کش می تواند از طریق ارتباط با ارائه دهندگان زیرساخت به هموارتر شدن این فرآیند کمک کند.

آخرین به روز رسانی انجام شده در شبکه بیت کوین کش که در نوامبر ۲۰۱۷ به وقوع پیوست هیچ گونه پیامد نگران کننده ای به همراه نداشته است و تغییرات اجماع Difficulty Algorithm Adjustment (DAA) سازگاری مربوط به دشواری استخراج را حفظ کرده است. در حالت کلی می توان گفت که جامعه ی بیت کوین کش هیچ گونه نگرانی در مورد هارد فورک پیش رو ندارد. طرفداران بیت کوین کش منتظر افزایش اندازه بلوک های آن به ۳۲ مگابایت و اضافه شدن کد های عملیاتی به آن هستند چرا که این کد ها ویژگی هایی مانند شبکه اتریوم را به شبکه بیت کوین کش اضافه می کنند.

نوشته مرتبط:

انشعاب سخت بیت کوین کش: افزایش سرعت بلاک ها

https://coiniran.com/?p=19830
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x