ایستگاه خبر

بانک جی پی مورگان: رقابت شدیدتر بیت کوین با طلا نسبت به سال‌های گذشته

یکی از تحلیلگران بانک جی پی مورگان JP Morgan طی گزارشی تصویر مثبتی از آیندهٔ رمزارزها ارائه داد و اعلام کرد که بیت کوین می‌تواند در آینده با طلا رقابت تنگاتنگی داشته باشد.

دن تپیرو (Dan Tapiero) اقتصاددان و سرمایه‌گذار کلان آلمانی با توجه به گزارشی که یکی از تحلیل‌گران بانک جی پی مورگان ارائه داده، گفته است که بیت کوین در آینده به اقتضای نسل هزاره قادر به رقابت شدیدتری با طلا خواهد بود و توضیح می‌دهد که چرا رمزارز سرانجام می‌تواند فراتر از ذخیرهٔ ثروت باشد.

حتی اندکی ازدحام زدایی از طلا به سود بیت کوین است!

تحلیلگر JP Morgan در این گزارش توضیح داد که دور از واقعیت نیست که بیت کوین به عنوان یک دارایی با طلا رقابت کند و فراتر از آن برود. پتانسیل رمزارزها چیزی بیشتر از ذخیرهٔ ثروت است. شرایط به سود بیت کوین خواهد بود!

وی می‌گوید حتی اگر تاکنون کل سقف ۲۴۰ میلیارد دلاری  BTCدر بازار با کل وجوه قابل معامله در بورس طلا قابل قیاس باشد (ETF، ۲۱۰ میلیارد دلار)، طلا عمدتاً در قالب شمش و سکه ذخیره می‌گردد که ارزش سهام آن‌ها در مجموع ۲.۶ تریلیون دلار و دربردارندهٔ صندوق‌های قابل معامله طلاست.

از این رو، به نظر این تحلیلگر بیت کوین باید حداقل ۱۰ برابر افزایش یابد تا به ETF طلا برسد. حتی اندکی ازدحام‌زدایی از طلا توسط سرمایه‌گذاران، در بلندمدت به نفع بیت کوین خواهد بود. وی اضافه کرد که علاقهٔ سرمایه‌گذاران نهادی و نسل هزاره به بیت کوین منجر به افزایش فعالیت در زمینه معاملات آتی خواهد شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41684
دکمه بازگشت به بالا