ایستگاه خبر

بیت کوین طی 10 سال، بهترین سیستم‌های پرداخت جهانی را پشت سر خواهد گذاشت

طبق گزارش استارتاپ DataLight که در تاریخ 2 آوریل منتشرشده است بیت کوین در طی یک دهه، جایگاه فعلی سیستم پرداخت جهانی را از آن خود خواهد کرد.

طبق گزارش استارتاپ  DataLight که در تاریخ 2 آوریل منتشرشده است بیت کوین در طی یک دهه، جایگاه فعلی سیستم پرداخت جهانی را از آن خود خواهد کرد. با مقایسه تراکنش‌های شبکه بیت کوین با سیستم‌های رایج پرداخت‌های جهانی نظیر ویزا، مستر کارت و پی‌پال، این موسسه پیش‌بینی کرده است که اگر نرخ رشد کنونی شبکه بیت کوین ادامه یابد، برنده رقابت با صاحبین کنونی این صنعت خواهد بود.

«تنها در مدت 10 سال، بیت کوین توانسته است رقیب مطرحی برای رهبران صنعت سیستم پرداخت شود. پیشرفت و توسعه‌ی بیتکوین به‌صورت فزاینده‌ای در حال وقوع است.» این گزارش می‌افزاید: «اگر با این سرعت ادامه دهد، در مدت یک دهه‌ی دیگر از همه رقبا پیشی خواهد گرفت.»

بیشتر بخوانید: لایتنینگ چیست؟

از دلایل این فرضیه می‌توان به تعداد بسیار بیشتر گره‌ها در شبکه بیتکوین، کارمزد کمتر و اندازه‌ی میانگین تراکنش‌ها در کنار سایر عوامل فنی اشاره کرد. برای مثال، بیت کوین دارای 10000 گره فعال در مقایسه با 119 مرکز داده برای Visa، 98 عدد برای مسترکارت و 51 عدد برای پی پال است. درست است که اکنون بیت کوین کاربران کمتری دارد، اما باید به این نکته توجه کرد که تنها 10 سال از پیدایش بیت کوین می‌گذرد. این در حالی است که Visa و Mastercard به ترتیب در دهه شصت و هفتاد میلادی و paypal در سال 1998 میلادی وارد بازار شده‌اند.

بیت کوین طی 10 سال، بهترین سیستم‌های پرداخت جهانی را پشت سر خواهد گذاشت
Bitcoin Can Be Top World Payment System in 10 Years/ Source

طبق این گزارش، هم‌اکنون نزدیک به 25 میلیون کیف پول برای بیتکوین موجود است درحالی‌که تعداد کارت‌های اعتباری Visa، Master، و کارت‌های پرداخت (Debit card) در مجموع به مرز 5.3 میلیارد کارت رسیده است.

از نظر Datalight البته این‌ها نشانه‌هایی از یک روند در حال پیشرفت است. طبق این گزارش در آینده‌ی نزدیک، توسعه و بهبود شبکه با توجه به ماهیت فنی و کاربردی آن، بیت کوین را به جایگزینی جذاب برای جریان اصلی مشتری‌ها تبدیل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: مدیر عامل Visa رمز ارز ها را تهدید بزرگی برای این شرکت نمی داند

مطابق گزارش Data light درحالی‌که رمز ارز ها در حال حاضر تنها 7 تراکنش در ثانیه (در مقایسه با 65000 تراکنش Visa کارت) را مدیریت می‌کنند، راه‌حل lightning network (ایده‌ی اینکه لازم نیست تمام رکورد تراکنش‌ها در بلاک ثبت شود) زمان کافی برای دگرگونی در کاربری بیت کوین در اختیار خواهد داشت.

«در حال حاضر سیستم پرداخت بیتکوین مزیت بیشتری نسبت به سیستم‌های مرسوم پرداخت جهانی و پرداخت بین‌بانکی (wire transfer) دارد». گزارش ادامه می‌دهد:

“بهبود فنی شبکه بیت کوین، تبدیل آن به سیستم اصلی پرداخت جهانی را مسلم می‌کند. برای همین بازار نزولی 2018 را می‌توان یک سقوط قبل از رشد فزاینده به بالاترین قیمت در نظر گرفت.”

بر ‌اساس گزارش cointeleghraph، نصف شدن پاداش بلاک شبکه بیتکوین در سال 2020 می‌تواند بر علاقه حول این رمز ارز تاثیر‌گذار باشد. انتظار می‌رود قیمت بیت کوین یک سال زودتر شروع به واکنش کند؛ یعنی در ژوئن امسال.

بیشتر بخوانید: گزارش ها درباره چرخه زمانی بازار رمز ارز ها پایان بازار نزولی را نشان می دهند

Dorsey مدیر عامل twitter نیز اعتقاد دارد بیت کوین تا سال 2028 تبدیل به پول جهانی اینترنت خواهد شد.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
 Source Image
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا