بات

مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد

محققان شرکت امنیتی سایبری آزمایشگاه کسپرسکی می گویند که از هر ده نفر، یک نفر برای خرید آنلاین از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها استفاده می کند.

محققان شرکت امنیتی سایبری آزمایشگاه کسپرسکی (Kaspersky Labs) می گویند که از هر ده نفر، یک نفر برای خرید آنلاین از بیت کوین و دیگر رمز ارز ها استفاده می کند. همچنین داده های پلتفرم راهنمای خدمات بیت کوین، Coinmap، نشان می دهد که در ۶ سال اخیر پذیرش بیت کوین و تجارت با آن ۷۰۰ درصد افزایش داشته است.

پذیرش بیت کوین در میان خرده فروشان آنلاین

بر اساس یک نظرسنجی توسط آزمایشگاه کسپرسکی، حدود 13 درصد از مردم از رمز ارز ها به عنوان یک روش پرداختی استفاده کرده اند. بیش از 12000 مصرف کننده در 22 کشور مختلف در این مطالعه شرکت کرده اند.

مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد
13% Have Used Bitcoin to Buy Stuff Online: Kaspersky Labs Study/ Source

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که استفاده از رمز ارز ها هنوز هم غیر متداول ترین روش است چرا که 81 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که از کارت های اعتباری  یا کارت های بانکی (Debit cards) برای خرید های آنلاین خود استفاده می کنند. با این حال، از دیدگاه پذیرش، وجود 13 درصد از مردم در بین کشور های مختلف که از بیت کوین استفاده می کنند، مفهوم عمیقی است.

براساس این نتایج، Vitaly Mzokov از اعضای آزمایشگاه کسپرسکی گفت:

«با وجود سقوط قیمت رمز ارز ها، هنوز تمایل زیادی برای انجام معاملات دیجیتال میان مشتریان وجود دارد. تحقیقات ما روی مصرف کنندگان نشان داده که 13 درصد مردم از رمز ارز ها به عنوان یک روش پرداختی استفاده کرده اند، که نتیجه ی شگفت انگیزی است».

بیشتر بخوانید: پیشنهاد تغییر اندازه بلاک و احتمال مرگ بیت کوین یا قوت گرفتن شبکه ی لایتنینگ

در سال 2018 قیمت رمز ارز ها بیش از 80 درصد کاهش یافت. با این حال به نظر می رسد تعدادی از خریداران اینترنتی برای استفاده از رمز ارز ها مشکلی ندارند و مهمتر از همه، بازار خرده فروشی آنلاین از پذیرش رمز ارز ها فاصله نگرفته اند.

این نتایج همچنین برخلاف تبلیغاتی است که می گویند رمز ارز ها مزیتی برای خرده فروشی آنلاین ایجاد نمی کنند. منتقدانی مانند JPMorgan، تمایل دارند مردم بر این باور باشند که تجار، بیت کوین و رمز ارز ها را قبول نمی کنند و سعی می کنند آنها را پرریسک جلوه دهند.

پذیرش بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد

در مورد سرعت پذیرش BTC، داده های Coinmap نشان می دهد که از دسامبر 2013 شرکت های پذیرنده ی بیت کوین در سراسر جهان افزایش 702 درصدی داشته اند.

طبق گفته Coinmap، در حال حاضر 14346 محل وجود دارد که حداقل یکبار BTC قبول کرده اند و 1789 مورد آن در ۶ سال گذشته ثبت شده است.

مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد
13% Have Used Bitcoin to Buy Stuff Online: Kaspersky Labs Study/ Source

Ryan Radloff مدیر عامل Coinshares، در توییتی در روز سه شنبه (12 فوریه 2019) گفت که پذیرش بیت کوین طی ۵ سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. با افزایش پذیرش در کشورهایی مانند اکوادور و ونزوئلا، پذیرش بیت کوین در شمال آمریکای جنوبی با ۶ سال پیش بسیار متفاوت شده است.

بیشتر بخوانید: گسترش Lightning Torch بیت کوین در بیش از 37 کشور جهان

گزارش ها نشان می دهد که این راه ها تنها به پلتفرم های خرید آنلاین محدود نیستند و برخی سازمان ها مثل گروه های Montessori و رستوران های high-end پرداخت های رمز ارزی را می پذیرند. در فروشگاه های سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا، علامت «Bitcoin در اینجا پذیرفته می شود» در حال از دست دادن تازگی خود است.

آیا شما از بیت کوین برای پرداخت کالا ها و خدمات آنلاین خود استفاده کرده اید؟ تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا