ایستگاه خبر

قیمت بیت‌کوین (BTC) حتی پس از کاهش نرخ بهره بانک فدرال، بالا نرفت!

قیمت بیت‌کوین علیرغم سیگنال بانک مرکزی آمریکا به بازار، همچنان به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد.

اگر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو (Federal Reserve) به صفر و همچنین برنامه تزریق نقدینگی در حجم بزرگ (QE) نتواند باعث تقویت بیت‌کوین (BTC) شود، پس چه می‌تواند؟ این سؤال در ذهن کسانی است که شاهد بیش از ۱۷ درصد سقوط ارزش این رمزارز بوده‌‌اند.

بانک مرکزی نمی‌تواند بیت‌کوین را تقویت کند

نکته اصلی در خریدوفروش بیت‌کوین این بود که گمان می‌رفت این سرمایه‌ی دیجیتال می‌تواند سرمایه‌گذاران را در برابر بحران‌های اقتصادی محافظت کند. بااین‌حال، متأسفانه این رمزارز جایگاه خودش را به‌عنوان پناهگاهی امن در بحران‌های اقتصادی از دست داد و حتی نسبت به دارایی‌های ریسک‌پذیر دیگر مانند سهام ایالات متحده متحمل افت بزرگتری شد. در زمان انتشار این خبر، بیت‌کوین با افت قیمت چشمگیری حدود ۵ هزار دلار معامله می‌شود.

آیا CME مقصر است؟

جالب توجه است که الکس کروگر، تحلیلگر حوزه رمزارزها، متوجه شد که بیت‌کوین (BTC) مسیر قیمتی خود را درست پس از آغاز معاملات تجاری آتی گروه بزرگ CME تغییر داد. با توجه به اینکه CME تأثیر زیادی در بازار رمزارزها دارد نمی‌توان این اتفاق را تصادفی انگاشت. صرف‌نظر از تمایل آنها به پرکردن تردستانه شکاف‌های قیمتی آخرهفته‌ها این مؤسسه در اواخر سال ۲۰۱۷ اعتبار بالایی از سقوط بیت‌کوین کسب کرد.
اندکی پس از آنکه CME «آینده بیت‌کوین» را در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ منتشر کرد، نوسانات قیمت بیت‌کوین آغاز شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37607
دکمه بازگشت به بالا