ایستگاه خبر

دلسردی استخراج‌گران بیت‌کوین؛ احتمال خروج آن‌ها از بازار و افت نرخ هش

دوازدهم مارس را می‌توان بدون شک، «پنج‌شنبه‌ی سیاه» بازار رمزارزها لقب داد. در این روز، بهای بیت‌کوین با افتی ۴۰ درصدی به زیر ۴ هزار دلار سقوط کرد. از آن هنگام، این رمزارز پیشتاز بازار توانسته تا حدی آب رفته را به جوی بازگرداند و با احیای خود اکنون در محدوده‌ی ۵۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

در این گیرودار، یکی از مدیران صندوق‌های دارایی‌های رمزینه، نمودار جالبی را در توییتر به اشتراک گذاشته است. آن‌طور که وی ادعا می‌کند، شماری از استخراج‌گران بیتکوین ممکن است دست به خاموشی دستگاه‌های خود بزنند و عطای درآمدزایی در این حوزه را به لقایش ببخشند.

چارلز ادواردز که در حوزه مدیریت دارایی فعال است، می‌گوید قیمت کنونی بیت‌کوین، آب سردی است که آتش اشتیاق استخراج‌گران را به خاموشی می‌کشاند؛ چرا که دیگر استخراج سودی برای استخراج‌گر در پی ندارد.

او در ادامه توضیح داده که در حال حاضر، پول قبض برق استخراج بیت‌کوین بعضا از بهای یک بیت‌کوین فراتر می‌رود. اگر این وضعیت همچنان ادامه پیدا کند، دور از انتظار نیست که بسیاری از استخراج‌گران اقدام به خاموشی دستگاه‌های خود کنند و از این بازار خارج شوند.

ماتی گرینسپن، بنیان‌گذار Quantum Economics نیز در حساب کاربری توییتر خود در پاسخ به پرسش یکی از کاربران گفته است که اگر قیمت‌ها همچنان در سطح فعلی باقی بمانند، استخراج‌گران که رویداد هاوینگ را نیز پیش رو دارند، با شرایط بغرنجی روبه‌رو خواهند شد.

Source

https://coiniran.com/?p=37567
دکمه بازگشت به بالا