ایستگاه خبر

قرنطینه اسکناس‌ها توسط بانک مرکزی آمریکا؛ بیت کوین، ناجی این روزهای ما

بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا موسوم به فدرال رزرو برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دست به قرنطینه اسکناس‌های کاغذی و پول نقد زده است.

مطابق اخبار منتشر شده، فدرال رزرو تصمیم گرفته تا پول‌های فیزیکی دریافتی خود از کشورهای آسیایی را به مدت ده روز در قرنطینه نگه دارد؛ اتفاقی که بیش از پیش رویایی دیجیتالی کردن پول را به تحقق نزدیک‌تر می‌کند.

حساب کاربری Whale Panda در توییتر از این اقدام با عنوان دلیلی کامل برای خلاص شدن از شر پول‌های فیزیکی و حرکت به‌سوی استفاده از بیت کوین و دیگر رمزارزها یاد کرده است.

پیش‌تر سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اعلام کرده بود که اسکناس‌ها در ردیف اول متهمان ناقل ویروس کرونا قرار دارند. از آنجا که عمر یک اسکناس یک دلاری می‌تواند به بیش از یک دهه برسد، بنابراین می‌توان آن را کلکسیونی از باکتری‌ها قلمداد کرد. سازمان جهانی بهداشت در توصیه‌های خود همواره مردم را به شستن دست‌های خود پس از تبادل اسکناس تشویق کرده است.

اگرچه چین تصمیم گرفته تا با استفاده از اشعه ماوراء‌بنفش نسبت به ضدعفونی کردن اسکناس‌ها اقدام کند؛ اما بی‌شک این دست اقدامات، کم‌هزینه نخواهد بود.

همه‌گیری ویروس کرونا یکی دیگر از شواهدی است که به ما اثبات می‌کند ورود به جهان آینده بدون بهره‌گیری از مزایای بی‌شمار پول‌های دیجیتالی و رمزارزها اگر غیرممکن نباشد اما بسیار دشوار خواهد بود.

Source

 

https://coiniran.com/?p=37383
دکمه بازگشت به بالا