ایستگاه خبر

نرخ هش بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد!

بر اساس گزارش پلتفرم معیارهای رمزارز Glassnode، میانگین نرخ هش بیت کوین (BTC)—یا توان کل محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج—در روز جمعه به بالاترین حد خود، یعنی بیش از 176 در ثانیه (EH / s) رسیده است.
افزایش نرخ هش را می‌توان با رشد قیمت بیت کوین توضیح داد. از آنجا که ماینرها برای کشف بلوک‌های جدید به عنوان پاداش BTC دریافت می‌کنند، هرچه قیمت سکه بیشتر باشد، درآمد ماینرها نیز بیشتر است. بنابراین، هنگامی که قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، استخراج‌کنندگان تشویق می‌شوند قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشند.

عامل دیگر کارمزد معاملات است—جریان دوم درآمد ماینرها. اساساً، با رشد حجم معاملات، هزینه معاملات نیز افزایش می‌یابد و همراه با قیمت بیت کوین، این امر باعث سودآوری بیشتر استخراج می‌شود.

همانطور که داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد، افزایش قیمت بیت کوین به 38000 دلار با افزایش نرخ هش در روز جمعه همزمان بود.
در حال حاضر، بیت کوین در حدود 37،700 دلار معامله می‌شود در حالی که نرخ هش آن زیر 165 EH / s است.

exahashes چیست؟
به زبان ساده، بلوک‌های جدید با حل معماهای ریاضی در تعداد بیشماری از سیستم‌های استخراج کشف می‌شوند. به هر جمع جداگانه از این محاسبات هش گفته می‌شود و نرخ هش کل نشان‌دهنده این است که در هر ثانیه چه تعداد از این مبالغ محاسبه می‌شود.

|| بیشتر بخوانید: مدیریت کلید بیت کوین ||

بنابراین، 176 EH / s به این معنی است که 176 کوینتیلیون (یعنی 18 صفر) هش در هر ثانیه در کل شبکه بیت کوین محاسبه می‌شود. برای مقایسه، نرخ هش بلاکچین بیت کوین در اوایل سال 2020 حدود 120 EH / s بود—این تقریباً 50٪ افزایش فقط در یک سال است.

با این حال افزایش نرخ هش، باعث نمی‌شود که سریع‌تر بلوک‌های جدید کشف شود. به این دلیل که نرخ هر بلاک در هر 10 دقیقه به سختی در بلاکچین بیت کوین رمزگذاری می‌شود و در 12 سال گذشته عمدتاً به همان حالت باقی مانده است.

برای حفظ این نرخ، شبکه بیت کوین بطور مرتب سختی خود را تنظیم می‌کند. به این ترتیب، حتی اگر حجم گسترده‌ای از قدرت محاسباتی وجود داشته باشد، فرایند کشف بلوک‌های جدید به تناسب دشوارتر خواهد شد.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا