ایستگاه خبر

یکسال از پنج‌شنبه‌ی سیاه بیت کوین گذشت

امروز سالگرد سقوط قیمت بیت کوین است که سال گذشته در پی پاندمی کرونا رخ داد و قیمت این رمزارز را نصف کرد.

سال گذشته به دلیل رخ دادن پاندمی کرونا، بازارهای جهانی دچار دگرگونی شدیدی شدند و بیت کوین نیز دچار یکی از بزرگترین ریزش‌های خود شد.

طی چندین ساعت قیمت بیت کوین نصف شد و به زیر ۴۶۰۰ دلار رسید و این روز را به پنج‌شنبه‌ی سیاه بازار تبدیل کرد.

در آن زمان این ریزش بزرگترین ریزش قیمت بیت کوین از زمان راه‌اندازی‌اش بود و به مطرح شدن این سوال منتهی شد که آیا می‌توان رمزارزها را با توجه به احتمال رخ دادن چنین ریزش‌هایی، دارایی‌های امن برای نگه‌داری دانست یا خیر.

حالا وضعیت امسال را با سال قبل مقایسه کنید!

از میانه‌ی ماه مارچ ۲۰۲۰ بود که بیت کوین مانند موشکی به هوا پرواز کرد و تمامی هدف‌های مورد پیش‌بینی را رد کرد و اکنون نیز به بالاترین قیمت تاریخ خود در حدود ۶۰ هزار دلار به ازای هر عدد، رسیده است.

حال اگر به نمودار یک سال گذشته نگاه کنیم، خواهیم دید که پنج‌شنبه‌ی سیاه، نهایتا یک پنج‌شنبه‌ی طوسی روشن بوده است.

Jason Deane تحلیلگر بازار کریپتو که در Quantum Economics فعالیت دارد، گفته است: با توجه به وضعیت امروز بازار،‌ فراموش کردن این موضوع که ریزش سال گذشته باعث شد مردم دارایی‌های خود را به پول تبدیل کنند و در این حرکت بیت کوین را نیز مانند طلا که قدیمی‌ترین دارایی امن مردم بوده شامل شد، ساده است. با این حال، این ریزش و رشد پس از آن تغییراتی دائمی برای بازار به همراه داشت و توانست بیت کوین را از یک ایده‌ی محال، به یک بازار سرمایه و دارایی امن قدرتمند برای طولانی مدت تبدیل کند.

یک ماه بعد از پنج‌شنبه‌ی سیاه، رشد بیت کوین شروع شد و تمامی ضررها را جبران کرده و یکسال پس از آن روز، اکنون بیت کوین رشدی افسانه‌ای داشته است.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

انتظار نگه‌دارندگان بیت کوین

در حال حاضر، با توجه به گفته‌های تحلیل‌گران، بیت کوین به نظر آماده‌ی ثبت یک قیمت تاریخی دیگر است،‌ اگرچه دیدن ریزش‌های کم در طول این مسیر نیز دور از انتظار نیست.

دلیل این نظر، رخ دادن ریزش قیمت و ارزش بیت کوین نسبت به دلار در چند هفته‌ی گذشته بود.

Deane‌ گفته است: انتظار داریم که اکوسیستم رمزارز همچنان به رشد پرقدرت خود ادامه دهد و مرزهای مختلفی را جابجا کند، ایده‌های جدیدی را به همراه داشته باشد و خدمات جدیدی را ارائه کند. البته برخی از اتفاقات می‌تواند چالش‌ها و شکست‌های جدیدی را نیز به همراه داشته باشد اما در این مسیر صعودی، چنین اتفاقاتی همان‌قدر که غیرقابل توقف هستند، غیرقابل اجتناب نیز هستند.

به هر حال اگر شما هم بیت کوین نگه داشته‌اید، تا ریزش بزرگ بعدی باید خوشحال باشید و از سود خود استفاده کنید.

source

https://coiniran.com/?p=44580
دکمه بازگشت به بالا