ایستگاه خبر

مدیرعامل Galaxy Digital: بعید است بیت کوین تا ۵ سال دیگر یک ارز تبادلی تلقی شود

طی مصاحبه‌ای که اخیرا با مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، مدیرعامل هلدینگ Galaxy Digital به عمل آمد، وی نظر خود را در مورد اینکه چرا فکر نمی‌کند تا پنج سال آینده بیت کوین به عنوان پول استفاده شود مطرح کرد.

نووگراتز که طرفدار این است که از بیت کوین به‌عنوان منبع ذخیرهٔ ارزش یاد کند، چند نکتهٔ کلیدی را برجسته کرد که بنابر آن‌ها معتقد است قیمت بیت کوین به‌طور قابل توجهی در چند سال آینده افزایش خواهد یافت. به گفتهٔ او، اخبار پی‌ پال باعث شده موسسات مالی بزرگ و بانک‌های مرکزی در موقعیت خود نسبت به صنعت دارایی‌های دیجیتال تجدیدنظر کنند.

به‌عنوان مثال، درحالی‌که موسسات بانکی Wells Fargo، JP Morgan و Citi بیش از ۲۰ تا ۶۰ درصد افت داشته‌اند، کمپانی‌هایی که سرمایه‌گذاری زیادی در بیت کوین انجام داده‌اند سود قابل‌توجهی را به دست آورده‌اند؛ برای مثال پی پال ۱۰۰درصد و Square نیز ۱۸۶درصد سود کرده‌اند.

نووگراتز همچنین ذکر کرد چند دلیل وجود دارد که قیمت بیت کوین پس از اعلامیهٔ اصلی پی پال بالاتر نمی‌رود. یک دلیل این است که بیشترِ ثروت در ایالات متحده آمریکا بین افراد ۴۵ تا ۸۰ ساله متمرکز شده است. این افراد بعید است که از کیف پول دیجیتالی به منظور خرید بیت کوین استفاده کنند. در چنین حالتی مردم نمی‌توانند برای خرید بیت کوین با بانک آمریکا تماس بگیرند و از آن‌ها بخواهند که برایشان رمزارز بخرند. او خاطرنشان کرد: «من فکر نمی‌کنم تا پنج سال آینده قرار باشد بیت کوین به‌عنوان ارز تبادلی استفاده بشود. بیت کوین صرفا به عنوان یک ذخیرهٔ ارزش استفاده می‌شود زیرا مردم نگران این هستند که بانک‌های مرکزی ارزش ارزهای فیات را کاهش دهند.»

Source

https://coiniran.com/?p=41690
دکمه بازگشت به بالا