ایستگاه خبر

بیت‌کوین از نظر ارزش بازار از ویزا پیشی گرفت!

ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال دنیای کریپتو، بیت کوین (BTC)، از ویزا پیشی گرفت و به عنوان یازدهمین دارایی بزرگ از نظر ارزش بازار رتبه‌بندی شد. قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2023 تا کنون بیش از 48 درصد افزایش یافته است. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با ارزش بازار 472 میلیارد دلار، 24486 دلار معامله شد که اندکی بیشتر از ارزش بازار شرکت خدمات مالی چندملیتی آمریکایی ویزا به ارزش 469.87 میلیارد دلار بود.

طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، بیت کوین برای سومین بار ارزش بازار ویزا را پشت سر گذاشته است. این اتفاق اولین بار در اواخر دسامبر 2020 رخ داد، در حالی که بیت کوین برای اولین بار BTC به محدوده قیمت 25000 دلار رسیده بود. به دنبال آن، بیت کوین در آوریل 2021 به 63175 دلار افزایش یافت. اما ویزا از ژوئن و اکتبر 2022 دوباره پیشتاز شد. با این حال، در 1 اکتبر 2022، بیت کوین برای مدت کوتاهی از غول پرداخت ویزا پیشی گرفت.

بیت کوین وارد بازار گاوی شد

سقوط صرافی کریپتو FTX باعث شد بیت کوین بین نوامبر تا دسامبر 2022 100 میلیارد دلار از دست بدهد. به دنبال آن بازار جهانی کریپتو راه‌های زیادی را برای بهتر کردن بازار نزولی طولانی‌مدت خود امتحان کرده است. بیت کوین، پیشروترین دارایی دیجیتال، از 26 دسامبر 2022 تا 19 فوریه 2023 برای هشتمین هفته متوالی در شمع سبز بوده و به مسیر خود بازگشته است. علاوه بر این، بیت کوین بیش از 12 درصد در یک هفته و 8 درصد در یک ماه افزایش یافته است. و تسلط آن بر بازار به 42 درصد رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین (BTC) (منبع: Tradingview)

با این حال، بیت کوین از نظر ارزش بازار از مسترکارت، دومین شرکت بزرگ پرداخت، پیشی گرفت. ارزش بازار بیت کوین با اختلاف بالاتر از مسترکارت با ارزش بازار 345.24 میلیارد دلار است. علاوه بر این، پادشاه ارزهای دیجیتال، از شرکت خدمات مالی چند ملیتی آمریکایی، جی‌پی‌مورگان (JPMorgan Chase & Co) نیز بالاتر است.

در زمان نگارش این خبر،  حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین با حدود 55 درصد افزایش 28 میلیارد دلار است.

پیشنهاد مطالعه: بازار گاوی چیست و چگونه از بازار گاوی در حوزه رمز ارزها سود کنیم؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا