ترید و سرمایه گذاری

تحلیل مجدد قیمت بیت کوین (Bitcoin) و سایر Cryptocurrency ها

پس از بهبود جزئی بازار، قیمت بیت کوین (Bitcoin) و سایر Cryptocurrency ها دستخوش ریزش شد. بازار نیز همچنان در شرایط خرسی ادامه می دهد.

درست بعد از اینکه قیمت بیت کوین (Bitcoin) و سایر Cryptocurrency ها کمی بهبود به خود دید، بازار 19 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. امروز (زمان نگارش)، ارزش کل بازار معادل 210 میلیارد دلار بوده و حدود 14 میلیارد دلار حجم مبادله (Trade) را از آن خود دارد. در این پست به تحلیل عملکرد بازار BCH می پردازیم.

سقوط 2018

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری بیتکوین، پس از پرش 5 تا 30 درصدی قیمت Bitcoin و سایر رمز ارز ها طی هفت روز گذشته، بازار دوباره ظاهری غم انگیز به خود گرفته است. این در حالی است که ارزش کل بازار تنها در 2 روز گذشته 229 میلیارد دلار بود. بر خلاف همیشه که معمولا با افت قیمت حجم مبادلات شکل صعودی به خود می گرفت، این بار تغییر چندانی در آن دیده نمی شود.

روز سه شنبه قیمت بیت کوین با 2.4 درصد افت در بازه یک روزه در محدوده 6435 دلار قرار داشت. مقام اول حجم مبادله با 4.4 میلیارد دلار همچنان از آن بیت کوین با ارزش بازاری معادل 111 میلیارد دلار است. قیمت اتریم (ETH) در این سه شنبه با 9.9 درصد ریزش، در زمان نگارش معادل 210 دلار مبادله شد.

بیشتر بخوانید:

XRP به جایگاه دومین رمز ارز بزرگ بازار رسید و ETH را پشت سر گذاشت

XRP شرکت ریپل با رشد یک هفته ای معادل 103 درصد در جایگاه سوم ارزش بازار قرار دارد. گرچه این هفته برای XRP با افت 12 درصدی امروز این ارز (XRP = $0.45)، هفته ای متفاوت است، اما همواره رشد 54 درصدی را در قیاس با هفته پیش در اختیار دارد. قیمت بیت کوین کش نیز امروز 6.4 درصد نزول نمود و هر واحد BCH معادل 434 دلار قیمت خورد.

عملکرد قیمت بیت کوین کش (Bitcoin cash)

Bitcoin cash در بازه 7 روزه همواره 2 درصد بالاست. مقام ششم بیشترین حجم مبادلات را زیر EOS و بالای لایت کوین از آن خود دارد. ارزش کل بازار آن معادل 7.6 میلیارد دلار بوده و حجم مبادلات روزانه ای معادل 375 میلیون دلار دارد.

پنج صرافی دارنده بیشترین مبادلات BCH عبارتند از EXX, Lbank, Hitbtc, Okex و Houbi. اما Binance و Coinex نیز حدود 6 تا 7 درصد کل مبادلات BCH را در اختیار دارند.

اما جفت های مبادلاتی با BCH را در مقام اول Bitcoin با 50.8 درصد در مجموع تمام صرافی ها، USDT با 30.9 درصد، ETH با 7.9 درصد، USD با 5.5 درصد، QC با 1.6 درصد و در نهایت KRW با 1.5 درصد تشکیل دادند.

بیشتر بدانید:

گوگل (Google) منع تبلیغات Cryptocurrency را از اکتبر لغو می کند

شاخص های تکنیکال BCH/USD

با نگاهی به نمودار های 4 ساعته و روزانه BCH/USD در Bitfinex، می توان دریافت گاوها در شکست خط مقاومت ناتوان بوده اند. شاخص MACD در نمودار 4 ساعته، در حال حاضر (زمان نگارش) نشانگر احتمال زیاد یک ریزش خرسی است. هر دو نوسان گر حرکتی RSI و تصادفی به ترتیب معادل -34.8 و -28.4 در نمودار 4 ساعته نیز بیانگر شرایط فروش بیش از حد هستند. شکافی بزرگ نیز میان میانگین های حرکتی 100 و 200 تایی دیده می شود. این شکاف نشان می دهد فعلا خبری از عبور از خط مقاومت نبوده و همراه سیر نزولی را گواه می دهند.

با نگاهی به لیست سفارشات در می یابیم گاو ها در مسیر صعودی، قیمت بیت کوین کش را تا 460 دلار می توانند بالا ببرند اما در محدوده 500 دلار و بالاتر خریداران می باید با مقاومت های بیشتری دست و پنجه نرم کنند. از سوی دیگر خرس ها توقفی را در محدوده 410 دلار خواهند داشت که با شکستن آن با حمایت سنگین 380 دلار مواجه خواهند شد.

رای هفته: تردید، آراء علیه افزایش یا تثبیت قیمت بازار Cryptocurrency را پر رنگ تر می کند

البته که رای این هفته پر تردید صادر خواهد شد. موقیعت های فروش BTC/USD و ETH/USD دوباره رو به افزایش برداشته است. قیمت بیت کوین و سایر Cryptocurrency ها مورخ 25 سپتامبر رشدی جزئی در مقابل افت روز قبل به خود دیده است.

Rob Sluymer مدیر عامل شرکت Fundstrat اشاره داشت:

“افت قیمت بیت کوین در هفته گذشته پدر رمز ارز ها را چنان که در تلاش برای تثبیت قیمت در محدوده حمایت 6100-6200 بود، در موقعیتی شکننده قرار داد. شکست حمایت 6100 دلار می توانست قیمت بیت کوین را مجبور به آزمودن مجدد حمایت 5800 دلار کند و خطر سقوط به 5000 دلار را پس از آن به همراه داشته باشد.”

بیشتر بخوانید:

نهنگ های سیری ناپذیر بازار چه مقدار از BTC ها را بلعیده اند؟

در صورت عدم مشاهده بازگشت در روند نزولی، ممکن است شاهد ریزش مجدد قیمت بیت کوین کش به 350 دلار، بیت کوین به 5700 دلار و اتریم به 160 دلار باشیم. با این حال باقی بر این باورند که تثبیت خط حمایت و ماندن در محدوده کنونی قیمت محتمل تر است. پرش قیمت بیت کوین کش به بالای محدوده 650 دلار، بیت کوین بالای 7200 دلار و اتریوم بالای 290 دلار می تواند نشانگر تغییر روند از خرسی به گاوی باشد.

‏توجه!‏

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

Source & Image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا