ایستگاه خبر

حضور مجدد ممنوعیت بیت‌کوین و مکانیسم اثبات کار در لایحه‌ی کریپتوی اتحادیه‌ی اروپا

سرانجام اصلاحیه‌ای باهدف محدودیت استفاده از بیت‌کوین و رمز ارزهای مبتنی بر مکانیسم اثبات کار (PoW) در کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا به پیش‌نویس نهایی طرح قانون‌گذاری بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) اضافه شد. این پیش‌نویس قرار است در ۱۴ مارس ازسوی کمیته‌ی پارلمان اروپا به‌ رای‌گیری گذاشته شود.

همان‌طور که قبلا خواندیم، پارلمان اتحادیه‌ی اروپا رای‌گیری درخصوص پیش‌نویس قانون‌گذاری بازار دارایی‌های دیجیتال را به‌تعویق انداخت. این تصمیم درپی دریافت واکنش عمومی منفی نسبت به یکی از مفاد این طرح اتخاذ شده بود. انتشار پیش‌نویس این طرح خشم قابل‌توجهی را ازسوی شهروندان اروپا در رسانه‌های اجتماعی برانگیخت، بنا برنظر آنان این طرح درحکم ممنوعیت رسمی بیت‌کوین خواهد بود.

Patrick Hansen، مسئول واحد توسعه و برنامه‌ریزی استارت‌آپ دیفای Unstoppable Finance، بیان داشت که علی‌رغم تغییر لحن این لایحه و ملایمت آن درخصوص ممنوعیت سازوکار اثبات کار، تاثیر آن همچنان پابرجا و مانند سابق است.

واکشن صنعت رمز ارز

اصلاحیه‌ای که باتاخیر به این لایحه افزورده شد سیل مخالفت‌هایی را درپی داشته است. David Marcus، مسئول سابق بخش بلاک‌چین شرکت مِتا، ممنوعیت احتمالی بیت‌کوین را رویکردی محافظه‌کارانه دانست و افزود که این اقدام ممکن است مانع از حفظ جایگاه اتحادیه‌ی اروپا در سطح جهانی حوزه‌ی تجارت شود. وی این راهکار را حاوی عواقب فاجعه‌باری برای این اتحادیه خواند که فرصت بسیار عظیمی از سهم بازار را دراختیار آمریکا قرار می‌دهد.

Meltem Demirors، مدیرارشد راهبردی استراتژی موسسه‌ی سرمایه‌گذاری CoinShares، این تصمیم را یک حمله‌ی سیاسی ابر آزادی‌ِ مالی توصیف کرد. وی پیش‌بینی کرد که اروپا در آینده تنها به‌ممنوعیت بیت‌کوین بسنده نکرده و کلیه‌ی رمز ارزها را مشمول این طرح خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت امنیتی Ledger، سازنده‌ی کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، نیز از مدیران اجرایی خود درخواست کرد تا برای لغو این تصمیم با اعضای پارلمان اروپا مکاتبه کنند.

پیشنهاد مطالعه: چگونه پول دیجیتالی به علم خدمت می‌کند: اثبات کار چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=50234
دکمه بازگشت به بالا