ایستگاه خبر

آیا ممنوعیت بیت کوین در آمریکا ناممکن است؟

باری سیلبرت، مدیر اجرایی Digital Currency Group می‌گوید، زمزمه‌ها درباره ممنوعیت بیت کوین در ایالات متحده ریشه در گذشته دارد زیرا این رمزارز دلایل کافی برای حضور همزمان با دلار آمریکا را به دولت داده است.

مسیر بیت کوین تاکنون فراز و نشیب زیادی داشته است. این رمزارز در میان عده‌ای به‌عنوان قدرتمندترین دارایی سرمایه‌گذاری و محافظ بالقوه در برابر تورم قریب‌الوقوع ناشی از بحران کووید-۱۹ در نظر گرفته می‌شود، در حالی که ترامپ از هیچ فرصتی برای تخریب آن فروگذار نکرده و بارها اعلام کرده است که بیت کوین هرگز نمی‌تواند جای دلار آمریکا را بگیرد و به وزیر خزانه‌داری خود استیو منوچین توصیه کرده است هنگام مذاکره در مورد تجارت با چین در سال ۲۰۱۸، ممنوعیت بیت کوین را برای دستیابی به مزیت رقابتی مد نظر قرار دهد.

آیا واشنگتن خودش را برای پذیرش این رمزارز آماده می‌کند؟

اکنون، طبق گفته‌های سیلبرت، شرکت‌های بزرگ وال‌استریت و واشنگتن دی‌سی در حال پرداختن به این رمزارز هستند و به نظر می‌رسد ممنوعیت مطلق بیت کوین غیرممکن باشد.

برای اولین بار از زمان آغاز به کار بیت کوین، ممنوعیت این رمزارز دیگر یک خطر جدی تلقی نمی‌شود. گزارش سه ماهه دوم سرمایه‌گذاری‌های Grayscale نشان می‌دهد که علیرغم بحران جاری، علاقه سازمانی کافی به بیت کوین وجود دارد.

ظاهراً یکی از دلایل صحبت مجدد از ممنوعیت بیت کوین، فاجعه هک شدن توییتر در هفته گذشته است که حساب‌های توییتر برخی از برجسته‌ترین چهره‌های کشور به خطر افتاد. گرچه هکرها توانستند بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دلار  بیت کوین سرقت کنند، این سیستم امنیتی توییتر بود که همه انتقادات را به خود جلب کرد.

 دیگر جای نگرانی برای ممنوعیت بیت کوین نیست
سیلبرت همچنین معتقد است که امروز حمایت کافی از بیت کوین در دولت وجود دارد. نظر سیاست‌گذاران با منع یا محدودیت بیت کوین نیست. وی گفت بخش قابل توجهی از این موفقیت به خاطر Coin Center، مرکزی غیرانتفاعی مستقر در واشنگتن است که بر سیاست‌ها و مقررات مربوط به رمزارزها متمرکز شده است.

صنعت رمزارز خوب عمل می کند. اکنون، به لطف فعالیت چشمگیر این سازمان‌ها در جهت افزایش آگاهی در بین قانونگذاران، این صنعت از نظر ارتباط با تنظیم‌کننده‌ها، در مقایسه با شروع کار، در موقعیت بهتری قرار دارد و می‌توان مطمئن بود که ترس از ممنوعیت بیت کوین پشت سر گذاشته‌ شده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40189
دکمه بازگشت به بالا