ایستگاه خبر

حراجی بزرگ بیت‌کوینی

با طرح مشترک دولت آمریکا و فرانسه، بیش از 34 میلیون دلار بیت‌کوین در یک حراجی بزرگ از تاریخ 15 تا 17 مارس عرضه خواهد شد. درحالی که دولت آمریکا منبع این بیت‌کوین‌ها را اعلام نکرده، دولت فرانسه رمز ارزهای مصادره شده از هکرها را در این جریان به‌فروش خواهد رساند.

نشریه‌ی فرانسوی Cyberguerre در این زمینه نوشت: «دولت فرانسه قصد دارد مبالغ مصادره شده از هکرهای پلتفرم انگلیسی GateHub را که سال گذشته مورد دستبرد واقع شد در این حراجی قرار دهد.»

به گزارش پایگاه خبری Yahoo Finance، آژانس مدیریت و بازیابی اموال مصادره شده‌ی فرانسه (AGRASC) تعداد 611 بیت‌کوین را در این حراجی قرار داده است که با نرخ فعلی ارزشی معادل 34 میلیون دلار خواهند داشت.

این حراجی 611 بیت‌کوینی در سالن Kapandji Morhange پاریس و در تاریخ 17 مارس شروع خواهد شد. 610 عدد از این رمز ارزها از دارایی‌های هک شده‌ی GateHub تامین شده است. نکته قابل توجه آن است که این هکرها تا کنون برای اعمال خرابکارانه‌ی خود محاکمه نشده‌اند و چنانچه از اتهامات خود تبرئه شوند می‌توانند علیه این حراجی اقامه‌ى دعوى کنند.

حراجی بزرگ بیت‌کوینی

حراجی راه ابریشم

سازمان خدمات عمومی آمریکا نیز در اقدامی مشابه 0.75 بیت‌کوین را تحت قرعه‌کشی شماره‌ی 4KQSCI21105001 به حراج خواهد گذاشت. این حراجی از تاریخ 15 تا 17 مارس و در پلتفرم دولتی حراجی اموال اضافی فدرال مانند لوازم یدکی، رایانه و وسایل نقلیه قرار خواهد گرفت.

اغلب حراجی‌های بیت‌کوینی درپی مصادره‌ی دارایی هکرها و مجرمان اتفاق می‌افتد. معروف‌ترین آنها مربوط به سال 2014 است که در آن مارشال‌های ایالتی آمریکا 30 هزار بیت‌کوین را از بازار راه ابریشم (Silk Road) دارک‌نت توقیف نمودند. تعداد شرکت‌کنندگان این حراجی 40 نفر بود که در انتها به پیشنهاد سرمایه‌دار معروف Tim Draper به مبلغ 19 میلیون دلار فروخته شد. ارزش این 30 هزار بیت‌کوین اکنون بالغ بر 1.6 میلیارد دلار است.

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا