ایستگاه خبر

دنیا در پی محدود کردن استفاده از خودپردازهای رمز ارزی

کارشناسان پیشبینی میکنند که خودپردازهای بیتکوین با قوانین محدودکننده بیشتری در سرتاسر دنیا مواجه خواهند شد، چرا که کانادا و آلمان که بیشترین خودپردازهای بیتکوین در آنها نصب شده، در پی وضع قوانین سختگیرانه تری برای مبارزه با پولشویی هستند.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف و به نقل از گزارش منتشر شده در CipherTrace، تقریبا 74 درصد تراکنش‌های صورت گرفته توسط خودپردازهای بیت‌کوین در آمریکا به خارج از این کشور ارسال شده است. این گزارش همچنین نشان می دهد که 88 درصد تراکنشهای ارسالی در آمریکا از خودپردازهای رمز ارزی به مقصد صرافی‌ها به صرافی‌های مستقر در خارج از ایالات متحده صورت گرفته است. رشد نمایی این آمار برای قانون گذاران نگران کننده قلمداد شده چرا که از سال 2017 تاکنون این آمار رشد 100 درصدی را تجربه کرده است.

جان جفری مدیر اجرایی CipherTrace معتقد است که با افزایش تقاضا برای نصب خودپردازهای رمز ارزی آنها نقطه تمرکز قانون گذاران خواهند بود.

در کانادا و مطابق با قوانین جدید وضع شده افرادی که تراکنش های بالاتر از 10 هزار دلار کانادا را توسط خودپردازهای بیت‌کوین انجام می دهند موظف شده اند تا تراکنش خود را به مقامات قانونی تعیین شده گزارش دهند. در کانادا  بیش از 778 خودپرداز بیتکوین وجود دارد که تقریبا 10 درصد کل خودپردازهای نصب شده در دنیاست.

در اروپا و کشور اسپانیا نیز پس از آنکه یک گروه مواد مخدر محلی برای ارسال 10 میلیون دلار به یک گروه کلمبیایی از خودپرداز بیتکوین استفاده کرده بود، حساسیت ها افزایش یافته بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا