ایستگاه خبر

واکنش متخصصین به ادعای مصرف همه انرژی جهان توسط بیت کوین

آیا بیت کوین در جهان بحران انرژی ایجاد خواهد کرد؟ مصرف انرژی توسط بیت کوین چند درصد کل مصرف جهان است؟ آینده چگونه خواهد بود؟

متخصصین به این ادعا که بیت کوین همه انرژی جهان را مصرف خواهد کرد، خیر گفتند

هر از گاهی یک کانال خبری برجسته هیجان زده می شود و گزارش می دهد که بیت کوین همه انرژی جهان را مصرف خواهد کرد. یک نظریه پرداز توطئه ممکن است بگوید که چنین ماجرا هایی توسط بانک های بین المللی ترویج می شود تا ترس و وحشت ایجاد کنند و بگویند که بیت کوین جای پول کلاسیک را نخواهد گرفت. در حالی که این ادعا ها کذب بوده و اصلا برای بیت کوین امکان پذیر نیست که همه انرژی جهان را مصرف کند.

دکتر Jonathan Kommey در پاسخ به مقالاتی که اخیرا منتشر شده و ادعا کرده اند که بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ همه انرژی جهان را مصرف خواهد کرد و یا گرمای زمین را ۲ درجه سلسیوس بالا می برد، اظهار داشت که روش کار و استاندارد های آنها صحیح نبوده است. او اشاره به بزرگ نمایی موجود در این زمینه کرده و ابراز داشته است که بیت کوین در واقع حدود ۰.۱ درصد از الکتریسیته جهان را مصرف می کند.

او بیان داشت که این گونه نظرات در سال ۲۰۰۰ در مورد اینترنت هم مطرح بود و گزارش هایی در آن زمان ادعا می کردند که اینترنت بیش از ۱۰ درصد از برق جهان را مصرف خواهد کرد که ادعا هایی کذب بودند. ایشان ابراز داشتند که این ادعا ها دوباره در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۳ تکرار شدند و توسط بانک ها و سیاستمداران ترویج می شدند؛ در حالی که اصلا توان اثبات چنین ادعا هایی را نداشتند و حالا مشخص شده که اینترنت تنها یک درصد از کل الکتریسیته ایالات متحده را مصرف می کند و کامپیوتر ها نیز به طور کلی تنها ۳ درصد از الکتریسیته ایالات متحده را مصرف می کنند.

واکنش متخصصین به ادعای مصرف همه انرژی جهان توسط بیت کوین
bitcoin-and-energy

کل مصرف انرژی بیت کوین برای استخراج کمتر از یک درصد می باشد

بنا به گفته Koomey، کل مصرف انرژی بیت کوین برای استخراج کمتر از یک درصد است و به نظر نمی رسد که در حال حاضر بیش از این هم رشد داشته باشد. او بیان داشت که البته شرکت های تامین انرژی الکتریکی باید اقداماتی را در این زمینه به عمل بیاورند و در مورد این پدیده نوظهور چاره اندیشی کنند اما در واقع آن را نمی توان بحران نامید. این شایعات و اکاذیب به شدت در حال نشر هستند و حتی اخیرا Washington Post مقاله دیگری را در این باره منتشر کرده و بیت کوین را به عنوان یکی از عوامل ایجاد تغییر در آب و هوا مطرح کرده است که بهتر بود قبل از نوشتن چنین مقالاتی با متخصصین در این زمینه مشورت می شد.

بیشتر بخوانید: شبکه بیت کوین و استخراج آن 

ما منکر آن نیستیم که بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند اما هر روزه سخت افزار های جدید تری ساخته و سعی می شود که مصرف انرژی به حداقل برسد. بیت کوین و رمز ارز ها علی رغم مصرف انرژی که به مرور تمهیداتی برای آن اندیشیده خواهد شد؛ بسیاری از مشکلات جهان را حل خواهند کرد و مزیت های این فناوری نوین آنقدر زیاد است که باید چنین مشکلات کوچکی را به فال نیک گرفته و سعی در حل آنها نمود.

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین انرژی زیادی برای استخراج مصرف می کند؟ آیا این مصرف انرژی در مقیاس جهانی می تواند تبدیل به بحران شود؟ چه راه کار هایی برای مقابله با این مصرف انرژی به ذهنتان می رسد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.Source

https://coiniran.com/?p=25398
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x