ایستگاه خبر

آشفتگی شدید بازار کریپتو و بیت کوین!

با علنی شدن برنامه‌های فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه، بازار کریپتو و قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

۲۴ ساعت گذشته در کل بازار ارزهای دیجیتال پرالتهاب بوده است. فشار فروش در وال استریت نیز گسترش یافت، زیرا فدرال رزرو قصد دارد ترازنامه خود را کاهش دهد.

در روز گذشته، بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۰۰ میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست داد و ارزش کل این بازار در حال حاضر کمتر از ۲.۲ تریلیون دلار است. قیمت بیت کوین هم در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است و در حال حاضر حدود ۴۳ هزار دلار است.

آلتکوین ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند، و اکثر آن‌ها در وضعیت قرمزند. برای مثال، قیمت اتریوم ۱۱ درصد، بایننس کوین – ۹.۴ درصد، سولانا – ۱۲.۴ درصد کاهش یافته است.
این هیجانات منفی در وال استریت نیز وجود دارد. معاملات آتی S&P 500 با کاهش ۰.۱۵ درصدی معامله می‌شود و شاخص نقطه‌ای معاملات دیروز را با افت ۲ درصدی بسته شده است. شاخص NASDAQ Composite و همچنین میانگین صنعتی داوجونز نیز در قرمز قرار دارند.

افت کنونی بازار به این دلیل رخ داد که طبق گزارش‌ها، فدرال رزرو ایالات متحده قصد دارد دارایی‌های اوراق قرضه خود را در ماه‌های آینده برای مبارزه با تورم کاهش دهد.
با توجه به صورتجلسه فدرال رزرو، مقامات در مورد اینکه فدرال رزرو دقیقا چه زمانی شروع به لغو اوراق بهادار خزانه‌داری و وام مسکن خود می‌کند، تصمیم نگرفتند، اما این روند ممکن است در سال ۲۰۲۲ و احتمالاً در چند ماه آینده آغاز شود.
در همین راستا، کل بازار ارزهای دیجیتال امروز قرمز شده است. بیت کوین هم حدود ۱۰ درصد سقوط کرده و به پایین‌ترین قیمت خود بعد از اواخر سپتامبر رسیده است.

بیت کوین پس از تثبیت حدود ۴۷۰۰۰ دلار برای چند روز متوالی، در ۲۴ ساعت گذشته به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود یعنی زیر ۴۳۰۰۰ دلار سقوط کرد.

سقوط شدید بیت کوین

چند روز گذشته برای بیت کوین کاملا غیر معمول به نظر می‌رسید زیرا این دارایی نسبتاً ثابت در حدود ۴۷۰۰۰ دلار باقی مانده بود. زمانی که خرس‌ها هر تلاشی را برای بالا رفتن سریع متوقف می‌کردند، چند استثنا به وجود آمدند و به سرعت ناپدید شدند.

با این حال، همه چیز در ۲۴ ساعت گذشته تغییر کرد. گرچه بیت کوین دوباره در حدود ۴۷۰۰۰ دلار ثابت شد، به سرعت شروع به از دست دادن ارزش خود کرد. در عرض چند ساعت، بیش از ۵۰۰۰ دلار کاهش یافت و به ۴۲۵۰۰ دلار رسید. این کاهش روزانه ۱۱ درصدی به این معنی است که بیت کوین به پایین‌ترین خط قیمت خود از ۳۰ سپتامبر، یعنی به زیر ۴۳۰۰۰ دلار رسیده است. در حال حاضر، چند صد دلار به قیمت آن اضافه شده است.

علاوه بر این، ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته است. این اصلاح همزمان با تحولات مشابه قیمت در بازارهای سهام پس از اعلام فدرال رزرو در مورد ترازنامه آن بود.

پیشنهاد مطالعه: آموزش خرید زمین در متاورس | چگونه در متاورس زمین بخریم؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49141
دکمه بازگشت به بالا