ایستگاه خبر

ثبات تدریجی بیت‌کوین و بازار رمزارزها پس از دوشنبه‌ی خونین

بعد از اینکه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه غیرقانونی به بازار تزریق شد، ارزش بیت کوین – و بازار رمزارز-  بهبود یافت. در طی سه روز گذشته، بازار رمزارزها شاهد کاهشی چشمگیر بوده است و تقریباً ۴۰ میلیارد دلار از سرمایه کل بازار تمام ارزهای رمزپایه‌یی از بین رفت. این دومین سقوط این بازار در کمتر از یک ماه گذشته بوده است.

این سقوط اخیر بازار حاکی از آن است که اکثریت قریب به اتفاق رمزارزها متحمل ضررهای قابل توجهی شده‌اند. بیت‌کوین (BTC) به تنهایی بیش از ۲۰ میلیارد دلار سرمایه خود را از دست داد. اتریوم (ETH)، Bitcoin Cash (BCH) و XRP هم به شدت صدمه دیدند و ارزش آنها به زیر سطح حمایتی فروغلتید که از اوایل فوریه بی‌سابقه است .

با این حال اگرچه هنوز بخش عمده‌ای از بازار قرمز است، اما به نظر می‌رسد بدترین قسمت افت قیمت را پشت سر گذاشته‌ایم. همانطور که نمودارها نشان می‌دهند، اکثر رمزارز‌ها در روز گذشته بین یک تا سه درصد نزول ارزش داشته‌اند اما امروز تعداد انگشت‌شماری، در حال بهبود هستند. قیمت بیت‌کوین با ۲ درصد افزایش طی ۲۴ ساعت گذشته به ۸۰۴۷ دلار رسیده است و قیمت اتریوم نیز حوالی ۲۰۳ دلار ثابت مانده است.

با توجه به توئیتی که اکانت ارگو  – اکانتی که حرکت‌های غیرقانونی و مشکوک را از کلاهبرداری PlusToken 2019 به این سو دنبال کرده است – منتشر کرد، بیش از ۱۳هزار بیت‌کوین به‌سرقت‌رفته که بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار می‌ارزند، درست چندساعت قبل از سقوط بزرگ دیروز وارد بازار شده‌اند.

این فشار ناگهانی  برای افزایش فروش، بازار را مجبور به روندی نزولی کرد و سود حاصل از رمزارزها را که در اوایل ماه مارس به دست آمده بود، از بین برد. با این حال اکنون که فشار فروش فروکش کرده است، شرایط بیشتر رمزارزها رو به بهبود و ثبات است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37476
دکمه بازگشت به بالا