ایستگاه خبر

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی: پتانسیل بالا برای تنظیم مقررات در سیستم کوین‌‌های پایدار

اقدامات قانونی و مقرراتی در زمینه کوین‌های پایدار خصوصی مانند لیبرا باید پتانسیل‌ فناوری‌ها در زمینه‌ی پرداخت را به صورت دقیق در نظر بگیرند.

بنا بر خبرگزاری Coindesk، در یک مقاله تازه، رافائل اوئر و جان فراست، دو اقتصاددان در بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS)، بین کوین‌های پایدار متمرکز و غیرمتمرکز تمایز قائل شده و بیان کردند که پتانسیل لیبرا برای پذیرش سریع توسط میلیون‌‌ها نفر نیاز به اقدام در این زمینه را بیشتر کرده است.

بیشتر بخوانیم: بررسی لیبرا به عنوان یک ارز جهانی؛ بخش اول

اما نیاز به حفاظت از اقتصاد، سیستم پولی و مصرف کنندگان، مانعی برای پذیرش نوآوری توسط مقامات دولتی نیست. طبق این مقاله، کوین‌های پایدار جهانی، منافع منحصر به فردی را در پرداخت‌های بین مرزی به همراه دارند و می‌توانند انواع روش پرداخت موجود در تجارت الکترونیکی را به چالش بکشند.

در این مقاله عنوان شده است که به طور کلی، فناوری با ارائه ابزار‌های لازم برای پیاده‌سازی و اجرای مقررات مالی، امکان افزایش نظارت را فراهم می‌کند. به طور ویژه، کوین‌های پایدار، گزینه‌ای را برای پیاده سازی الزامات نظارتی و چارچوب‌های قانونی در سیستم‌هایی که آنها را اداره می‌کنند، ارائه می‌دهند و راهی را برای “نظارت تعبیه شده” فراهم می‌کنند.

از طرفی تأمین خودکار و مستقیم داده‌ها به عنوان مجوز یا الزام قانونی ثبت نام درسیستم‌ها و بازارهای پرداخت دیجیتال، فرصت مهمی را برای استفاده بهتر از فناوری برای دستیابی به اهداف نظارتی و قانونی و همچنین کاهش هزینه‌ها برای فعالان بازار فراهم می‌آورد. کوین‌های پایدار غیرمتمرکز، همچنین یک ابزار پولی قدرتمند هستند که مفهوم پول قابل برنامه نویسی را به بلاکچین وارد کردند.

کوین‌های پایدار که از قضا ابتدا برای از بین بردن ضرورت تنظیم مقررات ایجاد شدند، حالا با پذیرفتن چارچوب‌های مقرراتی، تبدیل به بستری برای کنترل و نظارت و دستیابی به اهداف قانونی می‌شوند.

بیشتر بخوانیم:‌ بررسی لیبرا به عنوان یک ارز جهانی؛ بخش دوم

 

https://coiniran.com/?p=42220
دکمه بازگشت به بالا