ایستگاه خبر

تولد BCH و اتفاقات بیتکوین کش در روزهای نخست

همانطور که قاعدتا همه افراد جامعه بیتکوین خبردار هستند، در اول آگوست ارز رمزنگاری شده جدیدی به نام Bitcoin Cash (بیتکوین کش) متولد شد که گاهی از آن با نام Bchash نیز یاد می شود و نام تیکر آن BCH یا BCC است. این دیجی ارز که سابقه مشترکی با بیتکوین دارد در اول آگوست فورک (منشعب) شد و بلاکچین و ارز مختص به خود را ساخت.

در ادامه به تعریف داستان این دیجی ارز خواهیم پرداخت.

بیتکوین کَش در ابتدا توسط Bitcoin ABC ارائه شد و برنامه انشعاب آن برای اول آگوست طراحی شده بود.

درست زمانی که بلاک ۴۷۸۵۵۸ در حدود ساعت ۱۲:۳۵ ساعت هماهنگ جهانی (یو تی سی) پیدا شد، استخراج کنندگان Bitcoin (بیتکوین) و Bitcoin Cash (بیتکوین کش) شروع به جستجو برای بلاک هایی متفاوت کردند و هرکدام پروتکل مخصوص به خود را دنبال می کردند. زنجیره بیتکوین دارای قدرت هش بیشتری است، یک استخراج کننده بیتکوین اولین کسی بود که بلاکی را پیدا کرد که آن بلاک بعنوان اولین بلاکی که توسط تمام نودهای بیتکوین کش رد شد شناخته می شود. این موضوع دقیقا نمایانگر “انشعاب” در زنجیره بود، حتی با اینکه تا آن لحظه، بیتکوین کش هنوز بلاکی استخراج نکرده بود.

از آنجایی که تعداد استخراج کنندگان بیتکوین کش در شبکه، که نیازهای سختی استخراج شبکه را برقرار می کنند کم بود، اولین بلاک BCH به سرعت استخراج نشد. استخراج اولین بلاک بیتکوین کش تقریبا ۶ساعت زمان برد که استخر استخراج ViaBTC آن را پیدا کرد و با استخراج اولین بلاکِ این دیجی ارز جدید، برای بسیاری از افراد موضوع “انشعاب” رسمی شد.

در ابتدا پشتیبانی زیرساختی از BCH بسیار کم بود و تعداد کمی از کیف پول ها و سایر خدمات دیجی ارزی آن را پذیرفتند که البته این موضوع احتمالا در طول زمان حل می شود.

مشکلات قدرت هش

مشکل اصلی قاعدتا قدرت هش (قدرت محاسباتی) زنجیره بیتکوین کش است که این کمبود قدرت باعث طولانی شدن زمان استخراج و در نتیجه تایید تراکنش ها می شود.

احتمالا این موضوع نیز در گذر زمان بهبود خواهد یافت، مخصوصا پس از آنکه بیتکوین کش یک الگوریتم سختی جدید طراحی کند. هرچند با این الگوریتم هم ممکن است هفته ها طول بکشد تا بلاک ها در مدت زمان معروف ده دقیقه ای استخراج شوند.

رفتار بازار

همانطور که انتظار می رفت، مشخص شدن قیمت طی روزهای نخست ظهور بیتکوین کش بسیار بی ثبات بوده و احتمالا این موضوع به سه دلیل مشخص همچنان به همین منوال است.

اول آنکه، همانطور که قبلا اشاره شد بسیاری از کاربران بیتکوین با مشکلاتی برای دسترسی به BCHهای خود روبرو هستند چرا که تعداد کیف پول هایی که از این دیجی ارز جدید پشتیبانی می کنند محدود است. حتی اگر کیف پول ها آن را پشتیبانی کنند، دسترسی به BCH نیازمند آن است که کاربران از سطحی از حریم خصوصی خود، امنیت، زمان و برخی موارد دیگر دست بکشند. این موضوع کاربران را از فروش باز می دارد.

نکته دوم این است که تا به حال تعداد کمی از صرافی ها سپرده BCH را فعال کرده اند. تنها کاربرانی که در صرافی ها BTC داشتند و در زمان انشعاب BCH دریافت کردند، امکان فروش BCHهای خود را داشتند؛ البته موارد استثنا نیز وجود دارد. تمام کاربرانی که کنترل کلید خصوصی خود را در اختیار خود داشتند باید منتظر می ماندند یا کسی را پیدا می کردند که به آن ها BCH بفروشد.

دلیل سوم هم این است که بلاک های بیتکوین کش سرعت کمی دارند و زنجیره سست است، حتی صرافی هایی که امکان سپرده BCH را فراهم کرده اند گاهی برای اعتبارسنجی یک حساب ساعت ها (شاید هم روزها) زمان لازم دارند.

در ابتدای ماه تنها صرافی که امکان سپرده BCH را در زمان قابل قبولی فراهم می کرد HitBTC بود.

علیرغم تمام این موارد، داد و ستد شروع شده و بازار این دیجی ارز شاهد تغییراتی در قیمت بوده است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : bitcoinmagazine

 

https://coiniran.com/?p=7743
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x